Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2968
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Diagnosta Roku 2016

Czwartek, 8 grudnia 2016, 6:31
Autor: red
Wałbrzych: Diagnosta Roku 2016
Fot. organizatorzy
Apoloniusz Imiołek z Toyota Nowakowski został zwycięzcą I edycji Konkursu „Diagnosta Roku 2016”.

W turnieju, nad którym patronat objął prezydent Wałbrzycha, wzięło udział 15 przedstawicieli lokalnych stacji przeglądowych, a gospodarzem imprezy, jak na szkołę samochodową przystało, był „Mechanik” z ulicy Ogrodowej.

Za nami kolejna ciekawa, ale i pożyteczna impreza zorganizowana z inicjatywy Biura Komunikacji Urzędu Miasta Wałbrzycha oraz Sudeckiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji, a której gospodarzem był Zespół Szkół nr 5. Mowa o Konkursie „Diagnosta Roku 2016”, który miejmy nadzieję, iż na stałe wejdzie do kalendarza imprez Miasta i placówki z ulicy Ogrodowej.

Do pierwszej edycji przystąpiło 15 uczestników – przedstawicieli lokalnych stacji przeglądowych, którzy zmagali się z zadaniami natury teoretycznej oraz praktycznej. Dwa pierwsze etapy to testy z wiedzy dotycząccej badań technicznych oraz budowy pojazdów samochodowych. Część teoretyczna wyłoniła najlepszą czwórkę, która awansowała do finału turnieju. Ten odbył się w działającej przy szkole Stacji Kontroli Pojazdów. W ramach kolejnych zadań finaliści sprawdzali stan techniczny samochodów, a także musieli rozpoznać płyny samochodowe. Po zaciętym pojedynku najlepszy okazał się Apoloniusz Imiołek, który wyprzedził Łukasza Sudakowskiego, obaj reprezentują Toyota Nowakowski. Kolejne miejsca zajęli Piotr Kotas oraz Henryk Kotas z Auto Serwis Piotr Kotas.
- Trzeba jednak podkreślić, iż różnice między startującymi były tak niewielkie, że o zwycięstwie zadecydowały pojedyncze punkty. Dla nas kierowców jest to bardzo dobra wiadomość, bo oznacza ona, iż umiejętności oraz poziom wiedzy wałbrzyskich diagnostów jest naprawdę wysoki i wyrównany - poinformował Jan Banik, przewodniczący komisji konkursowej.

Oprócz pucharu przechodniego oraz nagród rzeczowych zwycięzca otrzymał baner „Tu pracuje najlepszy wałbrzyski diagnosta roku 2016”, który zapewne ozdobi front lokalnego salonu Toyoty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group