Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2321
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

diecezja: Diecezjalna akcja z podpisami: „Stop aborcji”

Poniedziałek, 14 marca 2011, 19:50
Aktualizacja: 19:59
Autor: KO
diecezja: Diecezjalna akcja z podpisami: „Stop aborcji”
Biskup Ignacy Dec zaaprobował akcję zbierania podpisów pod ustawą o ochronie życia.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Ruszyła akcja zbierania podpisów pod ustawą o całkowitej ochronie życia. W diecezji świdnickiej tej chwili trwa kampania informacyjna. W niedzielę w kościołach zostanie przeczytany list obrońców życia nienarodzonych.

Przed każdą mszą świętą w niedzielę, 20 marca, osoba świecka przeczyta list do parafian. Po nabożeństwach rozdawane będą arkusze do podpisów oraz informatory. Wierni będą mogli podpisywać się pod projektem ustawy.

Oto treść listu:
 
Kochani Bracia i Siostry
Za zgodą i błogosławieństwem naszego biskupa Ignacego Deca stoję dzisiaj przed Wami.
1 maja świętować będziemy beatyfikację Polaka, naszego papieża Jana Pawła II. Wszyscy wspominamy jego gorące zaangażowanie w obronę życia poczętego. Pamiętamy jego wołanie o powstrzymanie cywilizacji śmierci. Życie ludzkie jest najpiękniejszym darem. Bóg stworzył nas do rzeczy wielkich – by kochać i być kochanym.
Zapraszam Was do włączenia się w jego dzieło przez poparcie obywatelskiego projektu ustawy o całkowitej ochronie życia poczętego. Sukces naszej akcji będzie żywym pomnikiem dla JPII.
Wystarczy, że do 20 kwietnia zbierzemy 100 tysięcy podpisów, a Sejm rozpatrzy nasz projekt. Lecz aby głos dzieci nienarodzonych był wystarczająco donośny powinniśmy ich zebrać miliony.
Przy wyjściu z Świątyni będziecie mogli złożyć podpis poparcia. Przygotowaliśmy dla Was także kolorowe informatory wraz z listami do zbierania podpisów, które możecie wziąć ze sobą do domów, rodzin czy pracy, by tam uzupełnić ją tyloma podpisami ilu znajdziecie chętnych. Aby wziąć udział w naszej akcji niezbędny jest numer pesel, dlatego zachęcamy do zabrania kompletów do domów. Prosimy o przeczytanie naszego informatora i włączenie się w apel JPII przez złożenie swojego podpisu. Wypełnione listy należy przynieść za tydzień do kościoła. Informatory można zachować na pamiątkę lub przekazać innym. Szczegóły na ulotkach i tablicach ogłoszeń.
Każdy podpis jest wyrazem hołdu dla papieża i głosem w imieniu nienarodzonych dzieci.
Pragnę zakończyć słowami naszego papieża:
„Wołam do wszystkich ojców i matek mojej Ojczyzny i całego świata, do wszystkich ludzi bez wyjątku: każdy człowiek poczęty w łonie matki ma prawo do życia”

Akcja zbierania podpisów potrwa do niedzieli, 27 marca.

***
Czytaj więcej:

* „Stop aborcji” – rozpoczyna się akcja zbierania podpisów, niedziela, 13 marca 2011, godz. 13.51: Według obrońców życia nienarodzonych tylko w 2009 r. zabito w polskich szpitalach 538 dzieci, w tym 510 z powodu podejrzenia o to, że są chore. Liczba nielegalnych aborcji od lat wzrasta. Aktywiści rozpoczynają walkę.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group