Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3613
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Dlaczego warto kupować dodatkowe ubezpieczenie, gdy wybieramy się na narty?

Wtorek, 18 października 2022, 5:32
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Dlaczego warto kupować dodatkowe ubezpieczenie, gdy wybieramy się na narty?
Fot. użyczone
Bardzo często w sezonie zimowym wybieramy się na narty, aby miło spędzić czas, ale przy tym również odpocząć od codziennych obowiązków. Przed wyjazdem jednak należy zadbać o wszystkie szczegóły z nim związane. Warto pomyśleć o kupienie dodatkowego ubezpieczenia na ten wyjazd, aby w przypadku ewentualnego jakiegoś nieprzyjemnego zdarzenia nie martwić się o konsekwencje finansowe na przykład z powodu upadku na stoku.

Powody, przez które warto mieć dodatkowe ubezpieczenie, gdy wyjeżdżamy w góry na narty

Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy podczas takiego wypadu nie ulegniemy na przykład wypadkowi. W takim momencie dodatkowe świadczenie może pokryć koszty ewentualnej hospitalizacji oraz naszego transportu, gdy nie będziemy zdolni do samodzielnego poruszania się z powodu odniesionych obrażeń podczas upadku. Należy pamiętać, że podczas jazdy na nartach nie trudno jest o sytuacje, że ktoś na nas wpadnie i te wydarzenie sprawią, że będziemy mieli na przykład złamaną rękę lub nogę. Taka polisa spowoduje, że nie będziemy musieli się martwić finansami i możemy się w takim przypadku skupić na jeżdżeniu na nartach.

Warto wszystkie ubezpieczenia dotyczące wyjazdu załatwić przed jego rozpoczęciem, aby nie ponosić dużych strat finansowych, gdy ulegniemy jakiemuś nieszczęśliwemu wypadkowi na stoku. Osoby, które wybierają się na narty za granicę powinni mieć wykupione takie świadczenie, ponieważ koszty leczenia powypadkowego poza granicami naszego kraju są wielokrotnie wyższe. Nie mając takiego ubezpieczenia zmuszeni bylibyśmy pokrywać koszty naszego leczenia z własnej kieszeni. Transport medyczny do naszego kraju, gdyby była taka konieczność również kosztowałby kilkanaście tysięcy euro. Z tego wykupionego świadczenia może być także wypłacone odszkodowanie osobie, która przez nas ucierpiała. 

W przypadku, gdy ktoś chce dowiedzieć się więcej informacji o ubezpieczeniu wyjazdu na narty w Polsce to warto odwiedzić stronę internetową https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/ubezpieczenie-na-narty-w-polsce, gdzie można znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania odnośnie tej polisy.

Na co zwrócić szczególną uwagę, gdy chcemy wykupić ubezpieczenie na wyjazd na narty?

Wiadomo, że możemy porównać jakie oferty mają dla nas przygotowane poszczególne firmy ubezpieczeniowe. Powinniśmy przeanalizować ceny poszczególnych polis, ale także dokładnie dopytać co dane świadczenie obejmuje. Wykupując ubezpieczenie na wyjazd na narty powinno ono zawierać:
- informacje o odpowiedzialności cywilnej
- na jaką kwotę są ubezpieczone koszt leczenia
-  w przypadku jakich wypadków możemy liczyć na pokrycie kosztów leczenia
- assistance

W momencie, gdy wybieramy się za granicę to tak naprawdę należy wykupić takie ubezpieczenie, aby nie narazić się na bardzo wysokie koszty leczenia, gdy ulegniemy tam wypadkowi… Kiedy chcemy się dowiedzieć więcej informacji o tego typu wyjeździe za granicę i ubezpieczeniu to można wejść na stronę internetową https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/5-kurortow-narciarskich-w-szwajcarii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group