Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4439
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dług odzyskali siłowo

Czwartek, 14 października 2021, 9:29
Aktualizacja: 12:31
Autor: red
REGION: Dług odzyskali siłowo
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych w ciągu kilku godzin od zgłoszenia zatrzymali na terenie powiatu świdnickiego 47–letniego mieszkańca Jaworzyny Śląskiej oraz 37–letniego mieszkańca Świdnicy, którzy w miniony poniedziałek w Czarnym Borze zaatakowali swojego znajomego w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, wyciągając mu z portfela ostatecznie 1550 złotych.

Do zdarzenia doszło 11 października przy ul. Głównej w Czarnym Borze. Dwóch podejrzanych, pracując w tej samej firmie i wiedząc, że pokrzywdzony odbiera w tym dniu wypłatę, postanowiło siłowo odebrać dług od 33-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Jeden z podejrzanych uderzył mężczyznę, w wyniku czego portfel wypadł mu na ziemię. Wtedy to sprawcy wyciągnęli z niego dokładnie 1550 złotych, czyli tyle ile długu miał 33-latek.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci z Boguszowa-Gorc dzięki uzyskanym informacjom od pokrzywdzonego, przy współpracy z wałbrzyskim funkcjonariuszami, w ciągu kilku godzin zatrzymali obu podejrzanych. Jednego na terenie Świdnicy, a drugiego w Jaworzynie Śląskiej. Odzyskali również gotówkę oraz dodatkowo zabezpieczyli kilkaset złotych na poczet przyszłej kary.

Obaj mieszkańcy powiatu świdnickiego staną teraz przed sądem. Za stosowanie przemocy w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności może trafić za kraty więzienia na 5 lat. Decyzją prokuratury objęci zostali dozorem policyjnym.

Twoja reakcja na artykuł?

3
19%
Cieszy
5
31%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
6
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group