Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 5696
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Długie lata za kratami

Czwartek, 5 stycznia 2023, 9:32
Aktualizacja: 11:53
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Długie lata za kratami
Fot. KMP Wałbrzych
Od początku tego tygodnia w ręce policjantów z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego wpadły cztery poszukiwane osoby, w tym trzy z nich na podstawie listów gończych. Jeden z zatrzymanych mężczyzn za kratami więzienia spędzi teraz łącznie ponad 7 lat, gdyż dwukrotnie w ostatnich latach dokonał uszkodzenia ciała u innych osób.

W poniedziałkowy poranek - około godziny 6:30 - mundurowi odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Wyszyńskiego. W ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy wpadło dwoje ukrywających się od dłuższego czasu przed wymiarem sprawiedliwości poszukiwanych - 31-latka oraz 36-latek. Kobieta była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia za kratami więzienia na rok i cztery miesiące ze kradzież z włamaniem oraz posługiwanie się dokumentem innej osoby. Mężczyzna natomiast na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy Wrocław-Krzyki ma teraz spędzić rok w zakładzie karnym w związku z rozbojem. Wałbrzyszanka przewieziona została jeszcze tego samego dnia do Zakładu Karnego we Wrocławiu, a wałbrzyszanin do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Nie minęło kilka godzin, a kolejni policjanci tego samego pionu, przed południem udali się na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Tam w jednym z mieszkań zatrzymali 41-letniego mieszkańca naszego miasta poszukiwanego m.in. listem gończym przez Sąd Okręgowy w Świdnicy. Mężczyzna ukrywał się, gdyż był poszukiwany za dwukrotne akty agresji w stosunku do innych osób w ostatnich latach, gdzie pokrzywdzeni doznali poważnych obrażeń ciała. Teraz za kratami więzienia 41-latek spędzi łącznie ponad 7 lat. I on został osadzony w Areszcie Śledczym w Świdnicy.

Wczoraj natomiast około godziny 20:00 policjanci Posterunku Policji w Mieroszowie zapukali do jednego z mieszkań przy ul. Słonecznej w Czarnym Borze, gdzie od pewnego czasu ukrywał się poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Głogowie mieszkaniec tej miejscowości. 40-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy, gdzie spędził noc, skąd dzisiaj został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Za kratami więzienia ma do odsiadki karę zastępczą trzech miesięcy pozbawienia wolności m.in. za kradzieże.

Twoja reakcja na artykuł?

6
50%
Cieszy
2
17%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
1
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group