Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 4228
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Długo ich szukali

Sobota, 3 lutego 2024, 6:37
Aktualizacja: 11:08
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Długo ich szukali
Fot. KMP Wałbrzych
Wczorajsze popołudnie to kolejnych trzech zatrzymanych przez policjantów z Wałbrzycha poszukiwanych. Dwóch mężczyzn ma do odsiadki wielomiesięczne wyroki zasądzone przez sąd za popełnione wcześniej przestępstwa.

W piątek tuż przed południem działania poszukiwawcze przeprowadzili dzielnicowi pierwszego komisariatu. Efektem akcji było zatrzymanie w jednym z mieszkań przy ul. Chopina na Nowym Mieście 33-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze dziesięciu miesięcy za wcześniejsze zniszczenie mienia. Mężczyzna dzisiaj trafił już do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju.

Praktycznie w tym samym czasie w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy w jednym z mieszkań przy al. Podwale na Podzamczu wpadł 47-latek. W trakcie wykonywanych czynności potwierdziło się, że mężczyzna była poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu celem ustalenia miejsca obecnego pobytu. A chodziło o aktualnie prowadzone przez tą jednostkę postępowanie karne związane z uchybieniami w prowadzeniu ksiąg oraz naruszeniem procedury rachunkowej, a także poświadczeniem nieprawdy w dokumentacji. Po wykonanych czynnościach wałbrzyszanin został zwolniony.

Tuż po godzinie 14:00 jeszcze dzielnicowi drugiego komisariatu udali się natomiast na ul. 1 maja na Sobięcinie. To właśnie tam zatrzymali poszukiwanego 47-latka, który wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu miał do odsiadki w więzieniu dziesięć miesięcy za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna będzie musiał teraz zmierzyć się w nocy z wizytą w celi w wałbrzyskiej komendzie. Jutro trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie ostatecznie przewieziony do więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

5
45%
Cieszy
3
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
18%
Złości
1
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group