Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2529
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dni Bretanii w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 6 listopada 2011, 15:13
Aktualizacja: 15:25
Autor: Sven
Fot. organizatorzy
Trzy ciekawe imprezy proponuje Dom Bretanii w Wałbrzychu w ramach Dni Bretanii.

Istniejący od 1995 roku Dom Bretanii od lat prowadzi działalność kulturalną i edukacyjną. Jednym z jej przejawów są organizowane Dni Bretanii.

W tym roku zaplanowane zostały cztery imprezy. Jedna z nich, wystawa Marii Gostylii-Pachuckiej pt. „Groty Lascaux w tkaninie” została otwarta 3 listopada i nadal jest dostępna dla zwiedzających w Galerii pod Atlantami (http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,12302).

W najbliższy wtorek, 8 listopada w siedzibie Domu Bretanii przy ulicy Zamkowej 3 odbędzie się wernisaż wystawy „Malarstwo i grafika francuska na okładkach płytowych”. Początek imprezy o godzinie 16:00.

Również we wtorek, ale 18 listopada, w Domu Bretanii odbędzie się spotkanie z Loic Boichot, na co dzień dyrektorem jednego z dużych wrocławskich hoteli. Ten od pokoleń Bretończyk opowie o swoich licznych podróżach oraz spostrzeżeniach, jakie zanotował podczas pobytu na kilku kontynentach. Początek o godzinie 18:30.

Na zakończenie tegorocznych Dni Bretanii w Kawiarni „Ogród Sztuk” w Szczawnie-Zdroju o katedrach gotyckich we Francji opowie Ryszard Ratajczak. Prelekcja pod tytułem „Sztuka światła i symboli” rozpocznie się o godzinie 17:00.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group