Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Do Komorowa nową drogą

Poniedziałek, 26 października 2015, 6:20
Aktualizacja: 6:40
Autor: opr.red.
Region: Do Komorowa nową drogą
Fot. użyczone
21 października nastąpiło uroczyste otwarcie drogi gminnej łączącej sołectwo Słotwina z sołectwem Komorów.

- Oprócz oczywistych korzyści dla kierowców i pieszych poprawi się również dostęp do stref aktywności gospodarczej, a tym samym uatrakcyjnią się gminne tereny inwestycyjne – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek podczas otwarcia.

Budowa drogi Komorów – Słotwina realizowana była na odcinku 1,021 km i obejmowała odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową w Komorowie do włączenia do ronda w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382. Inwestycja realizowana była dwuetapowo (w 2013 r – pierwszy etap, w 2015 r.- drugi etap).

W pierwszym etapie w obszarze zabudowanym wykonano odcinek o długości 343 m o przekroju ulicznym szerokości 5 m, z jednostronnym chodnikiem, obustronnymi krawężnikami, elementami odwodnienia, zatokami parkingowymi oraz oświetleniem.

W drugim etapie wykonano odcinek o długości 678 m o przekroju drogowym szerokości 5 m. z obustronnymi poboczami z kruszywa. W ciągu drogi wykonano zjazdy na przyległe posesje oraz pola uprawne.

- Wpięcie drogi gminnej, która jest częścią tzw. „małej” obwodnicy Świdnicy do istniejącego układu komunikacyjnego przy rondzie w Słotwinie z pewnością zwiększy bezpieczeństwo, poprawi komfort poruszających się po drogach, a przede wszystkim uruchomi i uatrakcyjni nasze tereny inwestycyjne. Już teraz mogą Państwo zobaczyć, że po przeciwnej stronie trwa budowa stacji, a pojawianie się nowych podmiotów na tych terenach to dla gminy realne wpływy z podatków. - mówiła wójt Teresa Mazurek.

Łączna wartość wykonanych prac wyniosła 1,95 mln zł. Na realizację w/w inwestycji gmina pozyskała środki finansowe w ramach dotacji celowej z budżetu Województwa Dolnośląskiego o łącznej wartości 180.880 zł.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group