Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4698
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Do szpitala zawiózł go radiowóz

Czwartek, 25 marca 2021, 10:34
Aktualizacja: 11:36
Autor: red
Wałbrzych: Do szpitala zawiózł go radiowóz
Fot. KMP Wałbrzych
Kiedy zagrożone jest zdrowie lub życie ludzkie policjanci zawsze udzielą niezbędnej pomocy. Tym razem taka potrzebna była 89–letniemu mieszkańcowi naszego miasta.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 12:00. Wtedy to dyżurny odebrał telefon z informacją, że przy ul. Paderewskiego leży starszy mężczyzna. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się nie miejsce, a z ich ustaleń wynikało, iż wałbrzyszanin chwilę wcześniej upadł na ziemię uderzając się w głowę. Policjantom uskarżał się również na ból barków i mówił, że jest mu bardzo zimno, przez co nie mógł ruszać rękoma i nogami. Dodatkowo miał dreszcze i był zdezorientowany, co wskazywało na objawy hipotermii.

Dlatego też funkcjonariusze udzielili seniorowi pierwszej pomocy, a jako że nie było wolnego zespołu ratownictwa medycznego, w porozumieniu z dyżurnym - w wyniku stanu wyższej konieczności - uruchomili w radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego i przewieźli mężczyznę do szpitala. Tam lekarze zajęli się już 89-letnim mieszkańcem Wałbrzycha, któremu życzymy teraz szybkiego powrotu do pełni zdrowia.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
20%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group