Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 2294
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobre Perspektywy w Starych Bogaczowicach

Wiadomości: REGION, Stare Bogaczowice
Niedziela, 11 sierpnia 2013, 13:21
Autor: red
Fot. UG Stare Bogaczowice
W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach trwa realizacja VI już edycji projektu systemowego Dobre Perspektywy.

Projekt realizowany jest przez OPS od 2008 roku w ramach PO KL Europejskiego Funduszu Społecznego Działanie. 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. W bieżącej edycji udział bierze 6 uczestniczek (same panie), a od początku projektu udział w nim wzięło już 43 osoby.

W ramach bieżącej edycji planowane były specjalistyczne zajęcia wspierające: wsparcie doradcy zawodowego – warsztaty oraz spotkania indywidualne, oraz terapia psychologiczna/psychospołeczna w formie grupowej i indywidualnej, które w całości zrealizowano w kwietniu i maju br.

W ramach projektu uczestniczki zdobędą także nowe umiejętności o charakterze zawodowym: ukończą kurs „opiekun osoby starszej i /lub niepełnosprawnej z językiem niemieckim”. Zajęcia rozpoczęły się od 5 czerwca i realizowane były co drugi dzień – pozwoliło to zrealizować im ok. 75 procent materiału – 110 godzin dydaktycznych.

Za nimi zrealizowany kurs „podnoszenie umiejętności życiowych” tj. m.in. zachowanie się w trudnych sytuacjach, wypracowywanie poczucia własnej wartości, zarządzanie czasem oraz gospodarowanie budżetem domowym. Z zakresu kursu „Opiekun (…) z j. niemieckim” także zrealizowano znaczną część materiału zajmując się m.in. psychospołecznymi uwarunkowaniami pracy z podopiecznym, opieką nad podopiecznym – ciekawe i praktyczne zajęcia z ratownikiem medycznym – oraz znaczną część godzin dydaktycznych z lektoratu j. niemieckiego.

www.starebogaczowice.ug.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group