Czytających: 5281

Szczawno-Zdrój: Dobre występy szczawieńskich tenisistów

Czwartek, 1 września 2016, 11:56
Do bardzo udanych mogą zaliczyć miniony weekend młodzi szczawieńscy tenisiści.

W ogólnopolskim turnieju skrzatów (do lat 12) rozgrywanym w Zielonej Górze wystąpił Gabriel Wójcicki (KT Szczawno Zdrój), który w turnieju singlowym po walce musiał uznać wyższość zawodnika z UKS Piątka Wałcz Mateusza Trojanowskiego, lecz w turnieju deblowym grając w parze z Adamem Marcinkowskim z FairPlayce Poznań dotarł aż do ścisłego finału imprezy. Tutaj po bardzo zaciętym spotkaniu Gabryś i Adam musieli uznać wyższość faworyta turnieju pary Szymkowiak/Okrzesik 7/5, 3/6, 10/7.

Kolejne turniejowe finały wywalczyli szczawieńscy Krasnale (do lat 10) na cyklicznym turnieju Tenis10 Kubot Kids Cup rozgrywanym w Legnicy. Tutaj w ścisłym finale turnieju dziewcząt wystąpiła Klaudia Owcarz (KT Szczawno Zdrój), która w całej imprezie uległa jedynie liderce rankingu Marcie Nadajewskiej 2/6. W finale turnieju chłopców wystąpił Mikołaj Huszczo (KT Szczawno Zdrój), który najpierw w półfinale pokonał klubowego kolegę Dawida Okopniaka (ostatecznie 3. miejsce) 6/4, by w walce o najwyższy stopień podium przegrać z Jakubem Rozmusem 2/6.