Czytających: 4300

Pelplin: Dobry start koszykarzy

Niedziela, 25 września 2022, 8:11
Aktualizacja: 8:23
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika zaczęli sezon od wygranej w Pelplinie z Decką 89–68.

Przez pierwszych 7 minut meczu żadna z ekip nie potrafiła narzucić własnego stylu gry i odskoczyć na kilka punktów od przeciwnika. Po 7 minutach mieliśmy remis po 12. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak zdecydowanie do gospodarzy i to oni po 10 minutach prowadzili 22-15.

W drugiej ćwiartce Górnicy zaczęli odrabiać straty, choć szło im to strasznie mozolnie, bo w 15. minucie było 32-23 dla Decki. Dopiero kolejne minuty pokazały potencjał biało-niebieskich. Ten fragment wygraliśmy 0-12 i wyszliśmy na prowadzenie. Do przerwy było 35-40.

W trzeciej kwarcie przewaga Górnika systematycznie rosła i w 22. minucie było już 37-47. Górnik ustabilizował dyspozycję i utrzymywał dystans 10-14 punktów nad rywalem. Ostatnie akcje były jeszcze lepsze w wykonaniu podopiecznych Marcina Radomskiego i po 30 minutach było 55-72.

Ostatnie 10 minut nie przyniosło już zmiany rezultatu i wałbrzyszanie spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i odnieśli przekonywujące zwycięstwo.

Decka Pelplin - Górnik Wałbrzych 68-89 (22-15, 13-25, 20-32, 13-17)

Górnik: Niedźwiedzki 19 (8 zbiórek), Majewski 17 (6 asyst, 5/7 za trzy punkty), Durski 15 (8 zbiórek, 4 asysty), Walski 12, Kordalski 10 (8 asyst), Sobkowiak 5, Kruszczyński 3, Ratajczak 3, Stopierzyński 3, Marek 2, Kabała 0.