Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4041
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Dodatek węglowy

Poniedziałek, 15 sierpnia 2022, 6:33
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Dodatek węglowy
Fot. użyczone
W dniu 11 sierpnia br. Prezydent RP podpisał ustawę o dodatku węglowym.

Dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe (węgiel, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego), zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust.
1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2022 r. poz. 438, 1561 i 1576). Gospodarstwo domowe uprawnione do dodatku to:

1. osoba fizyczna samotnie zamieszkująca i gospodarująca (gospodarstwo domowe jednoosobowe) albo

2. osoba fizyczna oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe).

Jedna osoba może wchodzić w skład tylko jednego gospodarstwa domowego. W przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku węglowego dla gospodarstwa domowego wieloosobowego złożyła więcej niż jedna osoba, dodatek ten przyznawany jest wnioskodawcy, który złożył taki wniosek jako pierwszy. Przyznanie świadczenia nie wymaga spełnienia kryterium dochodowego. Świadczenie nie podlega również egzekucji.

Twoja reakcja na artykuł?

50
61%
Cieszy
5
6%
Hahaha
2
2%
Nudzi
3
4%
Smuci
13
16%
Złości
9
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group