Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2702
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Dodatkowe 200 tysięcy złotych na dokończenie wiaduktu

Środa, 24 października 2012, 10:52
Autor: PAW
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Dodatkowe 200 tysięcy złotych na dokończenie wiaduktu
Fot. PAW
Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego, rajcy zadecydowali, że dodatkowe 195 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na dokończenie wiaduktu drogowego łączącego ul. Kosteckiego w Wałbrzychu z ul. Reymonta w Boguszowie–Gorcach.

Przypomnijmy, że remont ten miał potrwać 3 miesiące. Remont wykona inna firma niż pierwotnie zakładało Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, które jest inwestorem tego zadania. Pewne też jest, że co najmniej przez kolejnych parę miesięcy mieszkańcy Kuźnic będą musieli nadkładać drogi, by dotrzeć do swojej miejscowości, bowiem wiaduktem nie da się przejechać.

W ramach remontu miały zostać zamontowane nowe barieroporęcze z osłonami, poszerzony ciąg dla pieszych, wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna, naprawione spoiny pomiędzy elementami kamiennymi przyczółków oraz poprawiona izolacja na płycie nośnej mostu. Miało również zostać wykonane odwodnienie mostu i pełne nowe oznakowanie. Koszt remontu to miał być wydatek rzędu 400 tysięcy zł. Teraz radni zadecydowali o dołożeniu kolejnych 195 tysięcy złotych na dokończenie inwestycji. Pieniądze na remont pochodzą ze środków własnych powiatu.

Modernizacja wiaduktu jest konieczna, bowiem znajduje się on w fatalnym stanie technicznym i zagraża bezpieczeństwu. Starostwo Powiatowe twierdzi, że wykonawcę, który pierwotnie miał wykonać remont, to zadanie po prostu przerosło.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group