Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4496
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Dofinansowanie dla Czarnego Boru

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 15:16
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Dofinansowanie dla Czarnego Boru
Fot. UG Czarny Bór
Gmina Czarny Bór otrzymała unijną dotację na realizację zadania „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Czarny Bór”.

Dofinansowanie przyznane zostało w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a jego wysokość wynosi 316 tys. 282 zł. W ramach tej kwoty w gminie z 35 złożonych wniosków 31 zostało zakwalifikowanych do udziału w projekcie. Inwestycje te realizowane będą na terenie miejscowości nie objętych siecią kanalizacyjną: w Grzędach, Grzędach Górnych i Jaczkowie. W Urzędzie Marszałkowskim, wójt Adam Górecki odebrał promesę potwierdzającą przyznaną dotację.

Wnioski o dotację złożyły 93 podmioty, więc tym bardziej cieszy, że projekt gminy znalazł się w gronie 22 gmin, które zostały wybrane do dofinansowania. Na terenie województwa dolnośląskiego w ramach dotacji z PROW powstanie 307 przydomowych oczyszczalni ścieków oraz zostanie wybudowanych prawie 48 km sieci wodociągowej i blisko 65 km sieci kanalizacyjnej. Inwestycje te, jak podkreśla Wicemarszałek Ewa Mańkowska, mają przyczynić się do znacznej poprawy standardu życia mieszkańców, jakości wody do spożycia, warunków sanitarnych oraz znacznemu zmniejszeniu zanieczyszczeń odprowadzanych do środowiska.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group