Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 5752
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Dogonić inne regiony

Czwartek, 15 lipca 2021, 8:23
Aktualizacja: 8:25
Autor: JAZ
Wałbrzych/REGION: Dogonić inne regiony
Fot. JAZ
Subregion Wałbrzyski od momentu powstania prężnie działał w celu poprawienia jakości życia swoich mieszkańców. W najbliższym czasie samorządowców czeka do wydania ponad pół miliarda unijnych dotacji z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Będzie to szansa na wyrównanie warunków życia po zapaści, jaka powstała kiedy w regionie zlikwidowany został przemysł węglowy.

Nasz region zasili blisko 2,5 miliarda złotych.

- Po zamknięciu przemysłu węglowego nasz dystans do lepiej rozwiniętych regionów wciąż się powiększa. To skutek braku pomocy w okresie, w którym ta pomoc była najbardziej potrzebna. Dzisiaj jesteśmy zmuszeni walczyć o pomoc finansową, która pozwoli nam po 25 latach wyrównać dzielące nas różnice – mówi prezydent Roman Szełemej.

Starosta powiatu wałbrzyskiego zwrócił również uwagę na różnice w położeniu geograficznym subregionów.

- We Wrocławiu prężnie rozwijają się zakłady produkcyjne. Miasto zostało doskonale skomunikowane z resztą Polski. Wybudowano autostrady, drogi szybkiego ruchu, które ułatwiają rozwój wielu dziedzin życia. Na naszych terenach mamy chroniony obszar Natura 2000 - mówi Krzysztof Kwiatkowski.

Taki sposób prowadzenia polityki w latach ubiegłych sprawił, że południowe tereny województwa dolnośląskiego zostały daleko w tyle. Dzięki środkom z Unii Europejskiej, będą trwały prace nad rozwojem infrastruktury komunikacyjnej, turystycznej, sportowej i wielu innych umożliwiających samodzielne funkcjonowanie i rozwój gospodarczy, który pozwoli mieszkańcom na godne życie. Dla wielu miejsc to także szansa na powrót do życia. Wiele zaniedbanych i zniszczonych lokacji subregionu może doczekać się rewitalizacji. W Wałbrzychu dotknie to między innymi dzielnicę Sobięcin, ale Fundusz Sprawiedliwej Transformacji to ogromna szansa również dla Boguszowa-Gorc, Głuszycy czy Nowej Rudy.

Twoja reakcja na artykuł?

58
69%
Cieszy
9
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
2%
Smuci
3
4%
Złości
12
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group