Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4242
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Dokonywał kradzieży z włamaniami

Sobota, 20 stycznia 2018, 6:37
Aktualizacja: 11:13
Autor: red
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Dokonywał kradzieży z włamaniami
Fot. KMP Wałbrzych
Realizując informacje własne policjanci Komisariatu Policji V w Wałbrzychu oraz funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w minioną środę 29–letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna stanie przed sądem za liczne kradzieże i kradzieże z włamaniami, których dokonał w ostatnich tygodniach na terenie naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego.

Prowadząc czynności operacyjne i analizując dokonane na terenie naszego powiatu zgłoszenia na temat kradzieży, wałbrzyscy policjanci wytypowali ich potencjalnego sprawcę, a następnie w środę 17 stycznia 2018 roku przed południem zatrzymali go przy ul. Baczyńskiego w Wałbrzychu. Okazał się nim 29-letni wałbrzyszanin, który swój proceder prowadził na terenie Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju.

W trakcie czynności procesowych mężczyzna przyznał się do szeregu przestępstw. Podczas eksperymentu procesowego szczegółowo wyjaśnił przebieg oraz miejsca, w których dokonywał kradzieży. A były to między innymi trzy kradzieże z włamaniami do domków jednorodzinnych, jedna kradzież mieszkaniowa, dwie kradzieże z włamaniem przy użyciu karty bankomatowej, kradzież z włamaniem do garażu, a także piętnaście kradzieży z włamaniami do altan ogrodowych.

Funkcjonariusze podczas przeszukania miejsca zamieszkania odzyskali przedmioty pochodzące z przestępstw o łącznej wartości 8 tysięcy złotych. Zabezpieczone zostały między innymi pierścionek z białego złota z brylantem, wzmacniacz, radiomagnetofon, laptop, telewizor i dwa telefony komórkowe.

Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Po raz kolejny trafi więc teraz przed sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group