Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3184
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Dołączyli do KSRG

Czwartek, 13 stycznia 2022, 12:45
Aktualizacja: 12:48
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Dołączyli do KSRG
Fot. PSP Wałbrzych
Komendant Miejski st. bryg. Krzysztof Szyszka w obecności Zastępcy Komendanta st. bryg. Pawła Kalińskiego, Burmistrza Mieroszowa Andrzeja Lipińskiego oraz druhów OSP Sokołowsko, wręczył uroczyście prezesowi OSP Sokołowsko druhowi Łukaszowi Marchewie decyzję nr I/174 KSRG Komendanta Głównego PSP nadbrygadiera A. Bartkowiaka, o włączeniu OSP Sokołowsko do Krajowego Systemu Ratowniczo–Gaśniczego.

Uroczystość włączenia jednostki do KSRG była także okazją do przekazania druhom zestawu hydraulicznego Holmatro (nożyco-rozpieracz, pompa oraz dodatkowe wyposażenie).

Na terenie miasta Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego funkcjonuje 17 ochotniczych straży pożarnych. Jedenaście jednostek jest włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). Celem istnienia KSRG jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska, podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze (głównie Ochotnicze Straże Pożarne).

Końcem ubiegłego roku, tj. 6 grudnia, do systemu Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej włączył Ochotniczą Straż Pożarną w Sokołowsku. Druhowie z Sokołowska w obecnej chwili dysponują dwoma średnimi samochodami gaśniczymi. W ostatnich latach poprzez staranie druhów, władz samorządowych i przy wsparciu PSP, nastąpił znaczny wzrost potencjału ratowniczego jednostki. Doposażenie OSP Sokołowsko w sprzęt oraz wzrost poziomu wyszkolenia ratowników sprawia, że jednostka staje się podmiotem, który skuteczniej będzie mógł nieść pomoc, już nie tylko na terenie gminy Mieroszów, ale także całego powiatu oraz województwa dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group