Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1839
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego z udziałem naszych przedstawicieli

Wiadomości: REGION
Sobota, 17 marca 2012, 11:34
Aktualizacja: 11:35
Autor: PAW
Fot. UMWD
Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego to podsumowanie efektów sportowej rywalizacji dzieci i młodzieży za rok 2011 organizowanej w ramach ogólnopolskiego „Systemu Sportu Młodzieżowego”. Podczas uroczystości w kampusie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu marszałek Rafał Jurkowlaniec nagrodził 91 klubów z całego Dolnego Śląska.

Gala Sportu Młodzieżowego to okazja do podziękowania młodym sportowcom, trenerom oraz dolnośląskim klubom, za wysiłek i osiągnięcia, które pozwoliły Dolnemu Śląskowi zająć IV miejsce w ogólnopolskim rankingu. W imieniu wszystkich zawodników i klubów marszałek Jurkowlaniec odebrał nagrodę Ministra Sportu i Turystyki dla Województwa Dolnośląskiego za osiągnięcia w ogólnopolskim systemie sportu dzieci i młodzieży w roku 2011.

Podczas gali marszałek Jurkowlaniec przekazał 91 wyróżnionym klubom nagrody pieniężne o łącznej wartości 630 tys. zł. Najlepszy z nich otrzymał 66 tys. zł. W 2012 roku środki samorządu województwa przeznaczone na nagrody dla klubów zwiększą się i osiągną poziom 700 tys. zł. Wyróżnienia przyznawane w ramach ogólnopolskiego „Systemu Sportu Młodzieżowego”, kluby przeznaczają na dalszą pracę szkoleniową z dziećmi i młodzieżą.

Najlepszą na Dolnym Śląsku gminą w rywalizacji dzieci i młodzieży okazał się Wrocław. Kolejne miejsca zajęły: Jelenia Góra, Lubin, Wałbrzych i Legnica. Wśród wyróżnionych klubów znalazł się WKS Śląsk Wrocław, który otrzymał nagrodę Ministra Sportu i Turystyki za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim systemie sportu dzieci i młodzieży w roku 2011.

Zawody rozgrywane w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży obejmują rywalizację w ramach: Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (czyli Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży), Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

W całym kraju rywalizacja odbywa się między 3192 klubami z 876 gmin, które walczą w 71 dyscyplinach sportowych. Na Dolnym Śląsku współzawodnictwo odbywa się w 56 dyscyplinach. Reprezentacja Dolnego Śląska liczyła sobie 251 klubów z 79 gmin.

W ogólnopolskim rankingu dolnośląskie kluby w 2011 roku triumfowały w trzech dyscyplinach: koszykówce mężczyzn, taekwondo ITF oraz sportach wrotkarskich. W biathlonie, piłce nożnej, pływaniu, pływaniu synchronicznym, strzelectwie, tenisie sportowym oraz warcabach województwo dolnośląskie jest drugie w Polsce. Bieg na orientację, lekkaatletyka, łucznictwo, łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo alpejskie, podnoszenie ciężarów, saneczkarstwo, szachy, tenis, zapasy kobiet – to dyscypliny, w których dolnośląskie kluby zajęły trzecie miejsce w kraju. W klasyfikacji końcowej województwo dolnośląskie zajęło IV miejsce w Polsce i poprawiło swoją pozycję o 480 punktów w stosunku do roku 2010.

Wśród nagrodzonych klubów znalazły się również te z naszego powiatu: Zagłębie Wałbrzych (zapasy), Kaczor Box Team Wałbrzych (boks), Górnik Wałbrzych (lekkoatletyka, biegi przełajowe), Górnik Wałbrzych (kolarstwo), Melafir Czarny Bór (biathlon), Heros Czarny Bór (zapasy), Zagłębie Wałbrzych (podnoszenie ciężarów).

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group