Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4143
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Dolnośląski program policyjny „ALFA” – właściwe zachowania i postawy wobec zagrożeń o charakterze terrorystycznym

Czwartek, 23 marca 2017, 8:54
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Dolnośląski program policyjny „ALFA” – właściwe zachowania i postawy wobec zagrożeń o charakterze terrorystycznym
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach spotkali się z uczniami wałbrzyskich i boguszowskich szkół.

W ramach wdrażania na terenie województwa dolnośląskiego „Koncepcji działań prewencyjnych ukierunkowanych na aktywność profilaktyczną w zakresie działań antyterrorystycznych pn. ALFA” podpisaną przez Wojewodę Dolnośląskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusza Golanowskiego, funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach spotkali się z uczniami wałbrzyskich i boguszowskich szkół.

Prelekcja dotyczyła terroryzmu, który stanowi obecnie jedno z największych wyzwań w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa. Mimo, że nie ma aktualnie żadnych sygnałów świadczących o tego typu zagrożeniach w Polsce, to jednak należy kłaść duży nacisk na edukację w zakresie właściwych zachowań na wypadek takiego zagrożenia.

Obecnie świadomość i wiedza dzieci i młodzieży na temat terroryzmu jest niewielka. Dlatego kluczową kwestią dla realizacji programu będzie edukacja dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa w przypadku, gdyby stali się oni uczestnikami zdarzeń o charakterze terrorystycznym.

W ramach programu ALFA policjanci cyklicznie spotykają się z uczniami szkół powiatu wałbrzyskiego. W trakcie spotkań dzieci uzyskały wiedzę jak zachować się w sytuacji zagrożenia, kogo poinformować o zaistniałym niebezpieczeństwie oraz dowiedziały się, iż w przypadku działań interwencyjnych powinny podporządkować się służbom ratowniczym. Takie spotkania odbywać się będą cyklicznie we wszystkich przedszkolach oraz szkołach wszystkich szczebli. Programem objęto dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group