Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5881
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dolnośląskie Forum Gospodarcze za nami

Sobota, 16 września 2017, 10:15
Aktualizacja: Niedziela, 17 września 2017, 8:05
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Dolnośląskie Forum Gospodarcze za nami
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Zamku Książ odbyło się Dolnośląskie Forum Gospodarcze, stanowiące największą regionalną, bezpłatną konferencję gospodarczą, skierowaną do przedstawicieli biznesu i samorządów.

Podczas Forum przedstawiciele władz samorządowych, przedsiębiorstw, podmiotów gospodarczych i instytucji otoczenia biznesu dyskutowali na temat bieżącej sytuacji firm z sektora MSP w naszym regionie, oraz o ich potencjale i możliwościach rozwoju. Obecni na Forum przedsiębiorcy mogli się dowiedzieć między innymi jak rozwinąć własny biznes, jakie są możliwości pozyskania środków zewnętrznych do finansowania działalności i dalszego rozwoju, jakie są warunki pomocy publicznej, jakie regulacje prawne dotyczą porozumień inwestycyjnych, jak wyglądają umowy urbanistyczne, jakie zmiany zaszły w ustawie o Ochronie Danych Osobowych, oraz jak przygotować się do kontroli PIP czy kontroli skarbowej.

Wśród gości specjalnych Forum znalazł się profesor Robert Gwiazdowski - komentator gospodarczy, prawnik, doradca wielu polskich i zagranicznych firm, przewodniczący rady Centrum im. Adama Smitha, który wygłosił wykład pod tytułem: "Partnerstwo publiczno-prywatne. Szansa, czy fikcja?". Następnie rozmawiano o potencjale gospodarczym Dolnego Śląska, instrumentach dłużnych, kapitałowych i mieszanych, dialogu społecznym, umowach urbanistycznych i infrastrukturalnych, porozumieniach inwestycyjnych i pomocy publicznej.

Oprócz wykładów i paneli dyskusyjnych w ramach Forum zorganizowano również warsztaty. Warsztat A dotyczył sukcesji, warsztat B - pozycji przedsiębiorcy wobec Krajowej Administracji Skarbowej, warsztat C omawiał rozwój przedsiębiorstwa a warsztat D to Fundusze Unijne dla przedsiębiorstw w latach 2014-2020. Organizatorami Dolnośląskiego Forum Gospodarczego byli: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego i Dolnośląski Portal Gospodarczy NaszBbiznes24.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group