Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2315
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dolnoślązacy chcą zmienić pracę bądź znaleźć nowe kwalifikacje

Niedziela, 26 lipca 2015, 15:04
Aktualizacja: 15:05
Autor: red
REGION: Dolnoślązacy chcą zmienić pracę bądź znaleźć nowe kwalifikacje
Fot. red
Ponad 8,2 tysiąca Dolnoślązaków myślało o zmianie pracy, bądź szuka swojej nowej ścieżki zawodowej. Tak wynika z podsumowania sześciu miesięcy 2015 r. działalności Centrum Kariery we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy.

Jednostka Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy pomaga w znalezieniu nowych kompetencji na przykład nauczycielom, którzy muszą pożegnać się z zawodem. Niedawno zaangażowała się również we wsparcie trzech rodzin z Donbasu, które zamieszkały we Wrocławiu.

- Praca naszych doradców polega na badaniu predyspozycji zawodowych, konstruowaniu dokumentów aplikacyjnych oraz pomocy w poruszaniu się po polskim rynku pracy. To początek drogi, ale jesteśmy dobrej myśli, bo nowi mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska mają w sobie dużo zapału. Co ważne są chętni do wykorzystania swoich doświadczeń oraz otwarci na naukę nowego - wyjaśnia Monika Kwil-Skrzypińska, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

W województwie dolnośląskim działają cztery Centra Informacji i Planowania Kariery Zawodowej DWUP. Placówki w Legnicy, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Wrocławiu od stycznia do czerwca 2015 r. udzieliły pomocy w sumie 8.264 osobom. Najwięcej w CIiPKZ w Wałbrzychu - 3.514 usług poradnictwa i informacji zawodowej. W legnickiej placówce z pomocy skorzystało 2.160 osób, w jeleniogórskiej - 1.626, a we wrocławskiej – 964.

Doradcy zawodowi oraz psycholodzy na co dzień pomagają określić predyspozycje zawodowe za pomocą testów i przeprowadzonej rozmowy.
- W trakcie działań dokonywany jest bilans umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych. Wszyscy zainteresowani mogą również uzyskać informacje o ścieżkach kształcenia i doskonalenia zawodowego, poznać metody skutecznego poszukiwania pracy, zdobyć informacje o możliwościach pracy w kraju i za granicą, dowiedzieć się o innych instytucjach i organizacjach wspierających działania związane z poszukiwaniem pracy lub założeniem własnej firmy. A to wszystko w jednym miejscu i bezpłatnie - wylicza Aleksandra Jabłońska, kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej we Wrocławiu.

Z pomocy Centrów Kariery DWUP korzystają nie tylko osoby bezrobotne, ale również te, które chcą zmienić pracę bądź grozi im jej utrata. Placówki odwiedzają również Dolnoślązacy, którzy szukają swojej dalszej drogi zawodowej i chcą zmienić kwalifikacje, bądź też decydują się na wybór szkoły. Jednostki DWUP pomagają także pracodawcom we wspieraniu rozwoju zawodowego pracowników. Porady udzielane są nie tylko na miejscu ale również w ramach poradnictwa na odległość.

Więcej informacji: www.ciipkz.dwup.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group