Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3084
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dolny Śląsk. Dwa spojrzenia

Środa, 18 października 2017, 6:39
Autor: red
Wałbrzych: Dolny Śląsk. Dwa spojrzenia
Fot. organizatorzy
W poniedziałek 23 października o godz. 18.00 w Galerii pod Atlantami odbędzie się wernisaż Tomasza Góry i Marcina Jagiellicza.

Nie ma chyba w Wałbrzychu osoby, zwłaszcza młodej, która nie zetknęłaby się z twórczością Tomka lub Marcina. Ich zdjęcia i nagrania obecne są przede wszystkim w Internecie oraz w wielu innych mediach (nawet w radiu, a konkretniej radiowym portalu), a także w wielu wydawnictwach, artykułach czy kalendarzach. Teraz nadszedł czas, żeby ich sztuka zaistniała w galeriach, dlatego też Biblioteka pod Atlantami z przyjemnością zaprosiła dwóch wałbrzyskich artystów do współpracy przy organizacji ich pierwszej wystawy.

Tomasz Góra – urodzony w 1988 roku, mieszka w Wałbrzychu. Zawodowo zajmuje się grafiką. Fotografowaniem zajął się pod wpływem Marcina Jagiellicza. Poszukując nowych form wyrazu podjął próbę połączenia dwóch pasji – fotografii i pilotowania dronów, czego efektem są zdjęcia i filmy wykonywane z powietrza. Fotografie Tomasza Góry publikowane były m.in. w Gazecie Wyborczej, na portalach Radia Wrocław i wp.pl, a nagrania emitowano w Faktach TVN.

Marcin Jagiellicz – urodzony w 1988 roku. Mieszkaniec i wielbiciel Wałbrzycha. Fotograf z pasji i zawodu. Miłośnik gór, szczególnie Sudetów. Jak mówi: „Fotografowanie sprawia mi niesamowitą radość. W fotografii najbardziej mi się podoba to, że mogę zatrzymać daną chwilę i podzielić się tym co widziałem z innymi.” Jego fotografie publikowane były m.in. w National Geographic i na portalu Radia Wrocław.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group