Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3300
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dom dla seniorów

Środa, 8 stycznia 2020, 6:47
Aktualizacja: Czwartek, 9 stycznia 2020, 8:36
Autor: JAZ
Wałbrzych: Dom dla seniorów
Fot. JAZ
Na Podgórzu udało się dokończyć remont i otworzyć w starej kamienicy przy ulicy Niepodległości 78, Dzienny Dom Seniora. W ośrodku może znaleźć miejsce 30 osób.

Dzienny Dom Seniora charakteryzuje się tym, że opiekę dla potencjalnych gości zaplanowano w godzinach porannych i popołudniowych, czyli w godzinach, w których zazwyczaj osoby pracujące przebywają poza domem. Będzie to jednak czas, w którym podopieczni będą mogli liczyć na fachową pomoc i wspólnie spędzony czas.

W części porannej dla gości Domu Seniora przygotowywane będą śniadania. Specjalnie wykwalifikowana kadra przeprowadzi zajęcia rehabilitacyjne, terapeutyczne. Wśród nich zajęcia z arteterapii czy ergoterapii. Dyrektor Domu Seniora Rusinowa, Dorota Zarzycka, zauważa, że jest to bardzo potrzebna forma pomocy dla seniorów, którzy dzięki takim miejscom mogą jeszcze się rozwijać, zadbać o swoje niezbędne potrzeby.
- W pierwszej kolejności przeprowadzany jest wywiad środowiskowy. Sprawdzamy zaświadczenia o dochodach. Po 2, 3 dniach weryfikacji, wszystko jest ustalane i są podejmowane decyzje. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, można zacząć korzystać z usług oferowanych w Domu Seniora – wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu Magdalena Stefańska.

Obecnie w Wałbrzychu funkcjonują dwa domy, w których można znaleźć dzienną opiekę dla seniora. Na Rusinowie jest całodzienny, na Podgórzu opieka jest oferowana jedynie w ciągu dnia. Dodatkowo w ramach dziennego pobytu, osoby starsze mogą skorzystać z transportu. Szczegółowe informacje udzielane są przez pracowników MOPS w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
1
9%
Hahaha
1
9%
Nudzi
1
9%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group