Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 2851
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dom Studencki PWSZ

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 20 sierpnia 2013, 6:25
Aktualizacja: 14:19
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Na studentów studiów stacjonarnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu czekają nowo wyremontowane, w pełni wyposażone akademiki, zlokalizowane na terenie Uczelni przy ulicy Zamkowej 6 i 8. Remont i adaptacja budynków trwały około półtora roku. Koszt remontu budynków to kwota 2 580 000,00 złotych a 553 000,00 złotych kosztowało wyposażenie. Całkowity koszt adaptacji wyniósł przeszło 3 113 000,00 złotych.

W dwóch budynkach składających się na Dom Studencki są pokoje jedno lub dwuosobowe, z własnym lub wspólnym węzłem sanitarnym. Pokoje są w pełni wyposażone. W każdym z nich jest dostęp do internetu i domofon. Budynki wyposażone są w nowoczesne systemy zabezpieczeń i w energooszczędne instalacje. W obu budynkach znajdują się wyposażone kuchnie i pralnie. Ogólna liczba pokoi wynosi 31. Miejsce w nich znajdzie 49 studentów.

Pierwszeństwo w uzyskaniu miejsca w Domu Studenckim mają osoby, którym codzienny dojazd w znacznym stopniu utrudni, lub wręcz uniemożliwi studiowanie. Ważna jest również sytuacja materialna studenta. Miejsca w Domu Studenckim przyznaje Uczelniana Komisja Stypendialna na podstawie punktowego systemu oceny sytuacji osoby ubiegającej się o miejsce. Zainteresowane miejscem osoby powinny do 15 września złożyć pisemny wniosek w siedzibie Uczelni.

Opłaty za miejsce w Domu Studenckim PWSZ kształtują się następująco: pokój jednoosobowy z własnym węzłem sanitarnym: 375 złotych miesięcznie, pokój jednoosobowy ze wspólnym węzłem sanitarnym: 350 złotych miesięcznie, pokój dwuosobowy z własnym węzłem sanitarnym: 325 złotych miesięcznie a pokój dwuosobowy ze wspólnym węzłem sanitarnym to kwota 300 złotych miesięcznie. Opłaty te zawierają w sobie wszelkie świadczenia, takie jak prąd, woda czy internet. Dodatkową opłatą objęte są jedynie pralki i suszarki, do których żeton to koszt 2 złotych.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Gość 18-07-2016 21:27
Witam, będę mieszkać w akademiku. Chciałabym wiedzieć ile kosztuje nocleg w moim pokoju dla gościa który do mnie przyjedzie? Jest taka możliwość przedłużenia wizyty mojego gościa na noc?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group