Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2873
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dom Zdrojowy po remoncie

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Wtorek, 9 lutego 2010, 19:16
Aktualizacja: 19:18
Autor: PAW
Zakończyły się prace remontowe w Domu Zdrojowym należącym do Uzdrowiska Szczawno–Jedlina S.A. Na generalny remont obiektu potrzeba kilkudziesięciu milionów zł.

Dom Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju należy do Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A. To chyba najpiękniejszy obiekt tego kompleksu, który jednak nastręcza właścicielom wiele problemów. Wszelkie remonty muszą być bowiem konsultowane z konserwatorem zabytków.

Właśnie zakończyły się prace, które kosztowały 150 tys. zł. Za te środki wyremontowane zostały kominki, parkiet oraz wyczyszczono kinkiety. Renowacji poddano sztukaterię oraz stolarkę drzwiową i okienną. W ten sposób zakończył się drugi etap remontu. Pierwszy etap został wykonany we wrześniu 2009 roku. Władze uzdrowiska zamierzają starać się w kolejnych latach o środki unijne na kontynuowanie remontu obiektu.

Dom Zdrojowy to największa budowla w Szczawnie-Zdroju, która powstała w 1909 roku jako Grand Hotel Śląski. Właścicielem była wówczas rodzina Hochbergów.
Należy pamiętać, że Dom Zdrojowy zalicza się do najbardziej znanych sanatoriów w Polsce. Kuracjusze mają do dyspozycji blisko 300 miejsc noclegowych. Oczywiście są tu również sale rehabilitacyjne, gabinety zabiegowe i lekarskie.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~maja72 11-09-2012 16:38
po remoncie?/co za bzdura...panuje tam nadal haos i brud...zobaczcie sami

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group