Piątek, 26 czerwca

Doposażają szkoły

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

W drugiej edycji Programu ZDALNA SZKOŁA +, Gmina Mieroszów zakupiła kolejne laptopy, tablety oraz inne urządzenia dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Zostały one przekazane do kolejnych placówek oświatowych - Przedszkola Mieroszów, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sokołowsku, PSP Mieroszów, Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalowej. - W II edycji projektu udało się nam pozyskać środki finansowe w kwocie 44 tys. 980 zł, dzięki czemu do naszych jednostek trafiło kolejne 5 szt. laptopów z oprogramowaniem, 22 szt. tabletów, 13 szt. tabletów graficznych oraz 24 szt. słuchawek - informuje burmistrz Andrzej Lipiński.

Dotychczas na doposażenie placówek Gmina pozyskała w ramach programu „Zdalna Szkoła” środki finansowe w łącznej kwocie 104 tys. 980 zł.
- Dziękuję Magdalenie Kulpińskiej oraz Tomaszowi Szulakowskiemu za koordynację projektu oraz przygotowanie niezbędnej dokumentacji - kontynuuje burmistrz.

"Zdalna Szkoła+" - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego", finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020w ramach działania 1. "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.".

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka