Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2199
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dostali za Łysą

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 9 czerwca 2010, 13:01
Aktualizacja: 13:02
Autor: MS
Młodzieżowy zespół teatralny Theatrum Mundi działający w Zamku Książ przy teatrze William Es otrzymał we Wrocławiu dwa wyróżnienia za spektakl „Łysa śpiewaczka – wariacja”, nawiązujący do słynnej sztuki Eugene Ionesco.

Zespół przedstawił spektakl na VIII Wrocławskim Festiwalu Teatrów Szkolnych „Zielona Gęś” w Teatrze Lalek i otrzymał wyróżnienie za grę aktorską, a brało w nim udział sześcioro aktorów: Joanna Diaków, Monika Jankowska, Ada Wypych, Wojciech Damsz, Jakub Gawłowicz i Kasper Rosanowski. Indywidualne wyróżnienie otrzymała także Joanna Diaków z II LO, odtwórczyni roli pani Martin. Młodzi ludzie wrócili z dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

„Łysa śpiewaczka – wariacja” jest już znana w Wałbrzychu.
– W marcu młodzi aktorzy zdobyli nagrodę dla spektaklu teatralnego na II Licealnym Amatorskim Młodzieżowym Przeglądzie Artystycznym w I LO. 1 czerwca zaprezentowali spektakl podczas Dni Integracji w IV LO i kwestowali po nim na rzecz dzieci niepełnosprawnych – mówi Danuta Gołdon, dyrektor teatru William Es. – Teraz przygotowują się do Nocy Świętojańskiej w Książu, prawdopodobnie termin będzie wyznaczony na 26 czerwca. Będą pokazy z tańcem i ogniem, obrzędy, wystąpi w sumie 12 osób.

Ci, którzy jeszcze nie widzieli spektaklu, a mają ochotę go zobaczyć, będą mieli taką okazję 17 czerwca – „Łysa śpiewaczka - wariacja” zostanie wystawiona w galerii przy Domu Zdrojowym w Jedlinie-Zdroju o godzinie 19.00.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group