Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 2071
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dotacje na imprezy sportowe przyznane

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Czwartek, 11 marca 2010, 10:31
Aktualizacja: 10:33
Autor: PAW
Fot. red
Zarząd Województwa Dolnośląskiego rozdysponował 360 tys. zł na organizację imprez sportowych na terenie Dolnego Śląska. Wśród zadań, które dofinansuje Urząd Marszałkowski, są również takie imprezy, które odbędą się na terenie Wałbrzycha i okolic.

Konkurs odbywał się pod nazwą „Organizacja na Dolnym Śląsku regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych imprez sportowych promujących kulturę fizyczną i osiągnięcia sportowe regionu”. Konkurs został ogłoszony w styczniu bieżącego roku. Szanse na pozyskanie środków miały te stowarzyszenia, kluby sportowe oraz organizacje, które zrealizują to zadanie do końca 2010 roku.

Do konkursu zgłoszonych zostało 206 ofert. Zainteresowane podmioty starały się o blisko 3 miliony zł. Środki przeznaczone na ten cel były jednak znacznie mniejsze. Po przeprowadzeniu oceny merytorycznej do realizacji zakwalifikowanych zostało 45 wniosków. Wśród imprez, które zostały wysoko ocenione i zostały zaakceptowane, są też takie, które odbędą się na terenie Wałbrzycha i okolic.

I tak: Klub Piłkarski Górnik PWSZ Wałbrzych zorganizuje „Przystanek Euro 2012” - turniej pamięci Kazimierza Górskiego. Całość imprezy ma pochłonąć blisko 30 tys. zł, a organizator ma otrzymać na to zadanie 6 tys. zł. Klub Sportowy Petanque Jedlina-Zdrój zamierza przeprowadzić Międzynarodowy Turniej Petanque. Impreza będzie kosztować 50 tys. zł, a Urząd Marszałkowski przeznaczy na nią 3 tys. zł. Ludowy Kolarski Klub Sportowy Górnik Wałbrzych zorganizuje „Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski”. Potrzeba na to zadanie ponad 39 tys. zł, a klub otrzyma dofinansowanie w wysokości 4 tys. zł.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group