Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3521
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Dotarli na czas

Wtorek, 14 maja 2024, 11:34
Aktualizacja: 12:35
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Dotarli na czas
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego we wtorkowy poranek uczestniczyli w niecodziennej interwencji. Eskortowali samochód osobowy z kobietą, u której zaczęła się akcja porodowa. 28–letnia mieszkanka powiatu kamiennogórskiego na czas trafiła do szpitala, gdzie zajęli się nią już specjaliści.

Był wtorkowy poranek, kiedy policjanci ruchu drogowego z wałbrzyskiej komendy prowadzili na ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju ręczny pomiar prędkości kierujących. Chwilę po godzinie 9:00 zauważyli jadący ze znaczną prędkością samochód osobowy i postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

Wałbrzyscy mundurowi szybko ustalili czym spowodowany był pośpiech kierowcy. 32-letni mężczyzna od razu poprosił funkcjonariuszy o pomoc w szybkim dotarciu z partnerką do szpitala. Szybko wyszło na jaw, że 28-latka zaczęła rodzić, a do placówki medycznej do Wałbrzycha oboje jechali, aż z Przedwojowa. Jako że uczestnicy kontroli nie byli z Wałbrzycha i nie znali dokładnie topografii miasta, było podejrzenie, że na czas nie dotrą do właściwego szpitala.

Mundurowi znali najszybszą drogę do szpitala ginekologiczno-położniczego w Wałbrzychu, dlatego włączyli w radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego i rozpoczęli pilotaż pojazdu. Już po kilku minutach kobieta trafiła do placówki medycznej na Nowym Mieście. Tam lekarze udzielił ciężarnej fachowej pomocy, a cała historia zakończyła się szczęśliwie. Kobiecie, ani jej przyszłemu dziecku, nie zagrażało już niebezpieczeństwo. Mężczyzna za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym został pouczony.

Twoja reakcja na artykuł?

9
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group