Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2873
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dożynki Gminne w Świebodzicach

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 4 września 2012, 6:07
Aktualizacja: 6:35
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Tegoroczne Dożynki Gminne w Świebodzicach były, jak zawsze, okazją do wyrażenia podziękowań i radości nie tylko za plony. Także za to wszystko, co dobrego wydarzyło się w tym roku w dzielnicy Ciernie i całym mieście. A jest się z czego cieszyć. – Oddano do użytku nowoczesną szkołę, następne działki w Podstrefie Świebodzice znalazły nabywców, a niedawno Rada Miejska przyjęła plany zagospodarowania przestrzennego, które będą kolejnym impulsem dla rozwoju Cierni i Świebodzic – podkreślał w dożynkowym przemówieniu burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

To już tradycja, że dożynkowe uroczystości odbywają się w pierwszą niedzielę września na boisku sportowym w Cierniach. 2 września zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta rozpoczęli święto plonów od dziękczynnej mszy świętej, odprawionej na ołtarzu polowym, jak zawsze pięknie udekorowanym płodami ziemi z tegorocznych zbiorów przez gospodynie z Cierni. Nie zabrakło na nim worków ze zbożem, wspaniałych owoców, dojrzałych warzyw i kwiatów. Mszę świętą odprawił proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski, ksiądz Witold Wojewódka.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych miasta: burmistrz Bogdan Kożuchowicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal i Robert Wysoczański, sekretarz Anna Żygadło; radni miejscy i powiatowi, a także posłanka Anna Zalewska, parlamentarzystka Regionu Wałbrzyskiego - i świebodziczanka, co podkreślała z dumą podczas swojego wystąpienia.

Za tegoroczne plony dziękowali starostowie tegorocznych dożynek: Barbara Stolarczyk i Tomasz Podolski. Poświęcone, dożynkowe bochny chleba zgodnie z tradycją podarowali poseł Annie Zalewskiej oraz burmistrzowi Bogdanowi Kożuchowiczowi. Dożynkowy chleb mogli także skosztować obecni na dożynkach mieszkańcy.

Po mszy świętej rozpoczęła się część artystyczna dożynek, przygotowana przez Miejski Dom Kultury. Jako pierwszy wystąpił Chór "Akord", działający przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach. Następnie najmłodsi mogli obejrzeć przygotowany dla nich program estradowy, a dla starszych zagrały zespoły Czesław Niemen Cover Show i DeColt. Na zakończenie dożynek przygotowano zabawę taneczną przy muzyce z lat 80' i 90'.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group