Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3991
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dożywocie za potrójne zabójstwo

Poniedziałek, 16 maja 2022, 12:16
Aktualizacja: 14:17
Autor: red
REGION: Dożywocie za potrójne zabójstwo
Fot. red
Wyrokiem z dnia 13 maja 2022 roku Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał na karę dożywotniego pozbawienia wolności Marcelego C. oskarżonego o zabójstwo rodziców i młodszego brata.

Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 grudnia 2019 roku w Ząbkowicach Śląskich. 18-letni wówczas Marceli C. w nocy zaatakował siekierą swoich rodziców i 7-letniego brata, zadając im w trakcie snu śmiertelne ciosy.

Marcel C. został oskarżony o trzy zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem z uwagi na motywację zasługująca na szczególne potępienie, w tym, co do zabójstwa rodziców czyny te zostały także zakwalifikowane, jako zabójstwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, gdyż po dokonanych czynach Marceli C. zabrał z domu pieniądze w kwocie 8 700 złotych, które chciał przeznaczyć na ucieczkę z kraju.

Po dokonanych czynach sprawca upozorował napad rabunkowy na swój dom, następnie starał się zatrzeć ślady zdarzenia próbując spalić i ukryć ubranie, jakie miał na sobie podczas zabójstw oraz siekierę. Po tym wrócił do domu, wyszedł na dach i zawiadomił Policję o napadzie rabunkowym na jego dom.

Wyrokiem z dnia 13 maja 2022 roku Sąd Okręgowy w Świdnicy uznał oskarżonego za winnego wszystkich trzech zarzucanych mu czynów i za każdy z tych czynów wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Sąd zastrzegł, że warunkowe przedterminowe zwolnienie Marcelego C. nie może nastąpić wcześniej jak po odbyciu przez niego trzydziestu lat kary.

Sąd pozbawiał Marcelego C. praw publicznych na okres lat 10.

Wyrok nie jest prawomocny.

Twoja reakcja na artykuł?

1
10%
Cieszy
2
20%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
5
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group