Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2745
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Dramatyczny apel kibiców Górnika Gorce

Wtorek, 11 lipca 2017, 7:38
Aktualizacja: 9:45
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Dramatyczny apel kibiców Górnika Gorce
Fot. red
Na profilu społecznościowym klubu piłki nożnej Górnik Gorce, który to klub wywalczył niedawno historyczny awans do IV ligi, pojawił się niepokojący wpis.

"NIEPEWNA PRZYSZŁOŚĆ W IV LIDZE GÓRNIKA BOGUSZÓW- GORCE !!!

Niepokojące wiadomości nadeszły z Urzędu Miasta Boguszów- Gorce. Jak wiemy finansowanie naszego klubu od B klasy jest niemalże na tym samym poziomie. Pomimo tego, że seniorzy utrzymywani byli ze środków własnych klubu i prywatnych kieszeni zarządu i zawodników, to drużyn młodzieżowych przybywało, bo szkolenie szło w dobrym kierunku i młodzieżowcy grają coraz to w wyższych ligach. Finansowanie własne seniorów jeszcze na poziomie ligi okręgowej było w miarę możliwe, chociaż z ledwością był wiązany koniec z końcem. Na nic było alarmowanie władz miasta, odpowiedź była jedna: na seniorów pieniędzy nie damy. Wysłuchiwaliśmy, że najlepiej seniorów zlikwidować. Po co komu atrakcja dla mieszkańców w postaci około 200 kibiców na meczu, po co komu, że zawodnicy spędzają wolny czas na boisku z rodzinami, po co komu że zawodnicy drużyn młodzieżowych mają z kogo brać przykład. Wystarczy podsumować dla innych władz nasz klub byłby dumą, a nasze władze nawet jeden raz nie były na meczu, dlatego nie wiedzą o czym mówimy. Ale wracajmy dalej - apel do władz miasta IV LIGA TO CHLUBA I DUMA DLA MIASTA, ALE SAMA FINANSOWAĆ SIĘ NIE DA. Dzisiaj usłyszeliśmy słowa: pomożemy, ale na dzisiaj nie ma pieniędzy w budżecie, postaramy się zmienić przepisy i wtedy pieniądze będą, ale kiedy nie wiadomo. Czyli w sensie pomożemy, ale nie wiadomo jak. TO MY MÓWIMY DOŚĆ TAK SIĘ NIE DA.

Przedstawiamy stanowisko zarządu klubu: w dniu jutrzejszym składamy pismo do urzędu z prośbą o pomoc w finansowania drużyny w IV lidze, a rozchodzi się o kwotę 30.000 złotych, co i tak jest śmieszną kwotą. W przypadku braku finansowania, zarząd rozlicza się finansowo i składa rezygnację. DLA WSZYSTKICH TO DUMA DLA NASZEGO MIASTA, TO PROBLEM, NIE CHCEMY BYĆ DALEJ PROBLEMEM. LEPIEJ INWESTOWAĆ W DZIKOWIEC, GDZIE NIKT KTO JEŹDZI NA NARTACH NIE POJEDZIE".

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group