Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3454
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dramatyczny z sukcesami

Sobota, 23 lutego 2013, 16:27
Autor: red
Wałbrzych: Dramatyczny z sukcesami
Fot. PAW
Ostatnio wiele dobrego wydarzyło się w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym.

Trzy wnioski złożone przez Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu otrzymają w 2013 roku dodatkowe finansowanie w ramach programów operacyjnych Ministra Kultury. Będą to: XI Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne, projekt „Wałbrzych: Żadnych Herosów – 50. Sezon Teatru Dramatycznego” oraz rozbudowa infrastruktury służącej pokazom plenerowym „Światło na place”. Łączna suma dotacji wynosi 210 tysięcy złotych.

Andrzej Kłak został nominowany do nagrody kulturalnej „Gazety Wyborczej” Wrocław WARTO za rolę w spektaklu „O Dobru” w reż. Moniki Strzępki. Aktor jest także laureatem Krakowskiej Nagrody Teatralnej przyznanej przez jury festiwalu Boska Komedia za drugoplanową rolę męską w „O Dobru”.

dziady w reż. Michała Kmiecika zostały zaproszone na XIX Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Wałbrzyski spektakl zostanie zaprezentowany w Teatrze Powszechnym w Łodzi w dniach 16 i 17 marca br.

Aż cztery spektakle Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu powstałe w ciągu ostatnich 12 miesięcy zakwalifikowano do pierwszego etapu 19.Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Są to: „O DOBRU" w reż. Moniki Strzępki, „KRÓLOWA ŚNIEGU" w reż. Michała Borczucha, „#dziady" w reż. Michała Kmiecika i „BETLEJEM POLSKIE" w reż. Wojciecha Farugi. Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group