Wrocław: Dreszczowiec dla Gwardii

Poniedziałek, 15 listopada 2010, 20:48
Aktualizacja: 20:49
Victoria przegrała, ale rozegrała dobre zawody
Siatkarze Victorii Wałbrzych przegrali po dramatycznym meczu z Gwardią Wrocław 2–3.

Pierwszy set w meczu, który odbył się we Wrocławiu, pokazał, że wałbrzyszan stać na dobrą grę. Nasi prowadzili od początku tej partii i wygrali 22-25. W drugim secie przebudzili się gospodarze. Wprawdzie Victoria starała się postawić trudne warunki, ale ostatecznie tę partię wygrali siatkarze z Wrocławia 25-21. Trzeci set był niezwykle emocjonujący. W nerwowej końcówce więcej opanowania wykazali nasi zawodnicy i wygrali 25-27. Czwarty set był bardzo podobny do trzeciego. Wynik najczęściej oscylował wokół remisu. Tym razem to Gwardia lepiej zagrała ostatnie piłki i wygrała 25-23. W tie breaku drużyny walczyły punkt za punkt. Victoria była bliska odniesienia zwycięstwa, ale jednak to siatkarze Gwardii po ostatniej piłce wznieśli ręce do góry w geście triumfu.

Gwardia Wrocław - Victoria Wałbrzych 3-2 (22-25, 25-21, 25-27, 25-23, 20-18)

Victoria Wałbrzych: Gajek, Olszewski, Wierzbicki, Tomiałowcz, Jurczyński, Zieliński, Ostapiuk (libero) oraz Leński, Kurzawiński, Król