Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3787
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jabłów: Droga na Jabłów oddana do użytku

Piątek, 10 grudnia 2010, 12:34
Aktualizacja: 12:35
Autor: red
Zakończyła się przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 376 w Jabłowie w gminie Stare Bogaczowice. Trwa tam jeszcze odbiór techniczny. Po jego zakończeniu ze świeżo odnowionej drogi będą mogli korzystać dolnośląscy kierowcy.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 376 w Jabłowie rozpoczęła się we wrześniu 2009 roku. Drogowcy odnowili odcinek jezdni o długości około 2,5 km, a także dwa mosty. Wybudowali też chodniki, zatoczki autobusowe i kanalizację deszczową.

Wykonawcą robót była firma Budimex S.A. Prace budowlane kosztowały, zgodnie z zawartą umową, około 13,7 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana po połowie ze środków Budżetu Województwa Dolnośląskiego i Regionalnego Programu Operacyjnego. Jest to zarazem pierwszy projekt drogowy zrealizowany przy współudziale środków pochodzących z RPO.

Dzięki tej inwestycji spora grupa kierowców z Czarnego Boru, Kamiennej Góry czy Boguszowa-Gorc, skróci sobie podróż do Wałbrzycha. Teraz kierowcy mogą jeździć do Wałbrzycha (strefa ekonomiczna, hipermarkety) jadąc właśnie przez Jabłów, Lubomin, Strugę i Szczawno-Zdrój.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group