Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4751
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Droga pomiędzy Wałbrzychem a Świdnicą zostanie wyremontowana

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 9:51
Autor: red
REGION: Droga pomiędzy Wałbrzychem a Świdnicą zostanie wyremontowana
Fot. Gmina Świdnica
Na kwiecień 2019 roku planowane jest rozpoczęcie przebudowy 11–kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej pomiędzy Świdnicą a Wałbrzychem.

Mimo, że remont miał rozpocząć się jeszcze w tym roku, to jak zapewnia wykonawca inwestycji, ostateczny termin nie ulegnie wydłużeniu. Pierwszy etap obejmować będzie przebudowę odcinka od ronda przy ul. Wałbrzyskiej w Świdnicy do zaprojektowanego ronda w Witoszowie. To według zapewnień wykonawcy ma potrwać 5 miesięcy, a przez kolejnych 6 realizowana będzie przebudowa od ronda w Witoszowie do kolejnego ronda w Modliszowie. Ostatnim etapem będzie realizacja od ronda w Modliszowie do istniejącego ronda na ul. Uczniowskiej w Starym Julianowie.

7 grudnia w sali Urzędu Gminy z udziałem władz samorządowych powiatu świdnickiego, gminy Świdnica, gminy Walim, gminy Miasto Świdnica, służb mundurowych, dyrekcji DSDiKA we Wrocławiu, Nadleśnictwa Świdnica odbyło się spotkanie dotyczące zagadnień związanych z wprowadzeniem organizacji ruchu zastępczego na czas przebudowy DW nr 379.

Trasa biegnie w większości przez teren niezabudowany, na swojej długości przechodząc jedynie przez dwie miejscowości – Stary Julianów (gm. Walim) oraz Modliszów (gm. Świdnica). 11 km odcinek drogi zaprojektowano dla klasy G, przy prędkości projektowej 70 km/h i prędkości miarodajnej 90 km/h poza terenem zabudowanym oraz prędkości projektowej 50 km/h oraz prędkości miarodajnej – 60 km/h na terenie zabudowanym. Projektowana szerokość jezdni wyniesie 7,0 m + 2x0,5 m opaski - o konstrukcji jak dla jezdni głównej. Na łukach zaprojektowano poszerzenie jezdni zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szerokość poboczy: 1,25 m. W miejscach projektowanych barier energochłonnych poszerzono pobocze stosownie do szerokości pracującej barier. Odwodnienie poza terenem zabudowanym – za pomocą rowów przydrożnych trawiastych, w terenie zabudowanym – kanalizacją deszczową. Wzdłuż drogi głównej powstanie także ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m. Na terenie zabudowanym dodatkowo zaprojektowano chodniki dla pieszych. Zaprojektowano dwa skrzyżowania typu rondo w Modliszowie oraz na istniejącym skrzyżowaniu DW 379 z drogą powiatową - kierunek Witoszów Dolny/Bystrzyca Dolna.
- Wreszcie będziemy mogli spokojnie skomunikować mieszkańców Modliszowa ze Świdnicą i z Wałbrzychem, a mieszkańców Świdnicy z Wałbrzychem. Stan tej drogi jest fatalny, czego dowodem jest fakt, że większość przewoźników prywatnych odmówiła realizacji usług transportowych dla pasażerów. Przebudowana droga będzie alternatywą dla kierowców dojeżdżających do Strefy Ekonomicznej lub z Wałbrzycha do Dzierżoniowa. Dla cyklistów powstanie też ścieżka rowerowa – podkreśla wójt gminy Teresa Mazurek.

Na czas planowanych robót drogowych wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2020 r.

Twoja reakcja na artykuł?

13
76%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group