Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3876
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dron patrolował ulice

Sobota, 16 października 2021, 10:41
Autor: red
Wałbrzych: Dron patrolował ulice
Fot. KMP Wałbrzych
Nad ulicami naszego miasta zobaczyć można było bezzałogowy statek powietrzny. Policyjny dron obsługiwany przez wrocławskich funkcjonariuszy przez kilka godzin wspierał działania wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego w walce z piratami drogowymi w rejonie przejść dla pieszych na Podzamczu.

Wałbrzyscy policjanci niemal każdego dnia przyglądają się tematowi bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. To właśnie pieszy podczas zdarzenia ma najmniejsze szanse na wyjście z wypadku bez szwanku. Dlatego też nad ulicami naszego miasta zobaczyć można było policyjnego drona. Dzięki jego wykorzystaniu mundurowi zwrócili uwagę na samo zachowanie pieszych przechodzących przez jezdnię oraz ujawnili wykroczenia polegające na niewłaściwym zachowaniu się kierujących przed i na przejściach dla pieszych.

Bezzałogowy statek powietrzny obsługiwało dwóch wrocławskich funkcjonariuszy. Jeden z nich odpowiadał za sterowanie dronem, a drugi kamerą. W sytuacji, kiedy z powietrza ujawnione zostało wykroczenie w ruchu drogowym, informację o tym otrzymywali patrolujący ulice Podzamcza wałbrzyscy policjanci, którzy mieli możliwość szybkiego wyciągnięcia konsekwencji wobec sprawcy czynu zabronionego. Urządzenie wyposażone jest w 30-krotny zoom optyczny i 180-krotny zoom cyfrowy, co pozwoliło na rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego z dużej odległości. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili łącznie 37 wykroczeń popełnionych przez kierujących i pieszych.

Twoja reakcja na artykuł?

8
47%
Cieszy
2
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
29%
Złości
2
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group