Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4883
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Dron w służbie OSP

Środa, 16 listopada 2022, 12:27
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Dron w służbie OSP
Fot. OSP Boguszów/facebook
OSP Boguszów przedstawia najnowszy, specjalistyczny sprzęt w swojej jednostce – bezzałogowy statek powietrzny z podwójnym systemem kamer. Najnowsza technologia w służbie ratowniczej.

To zaawansowany technologicznie, 4-wirnikowy dron wyposażony w dwie kamery - pierwszą termowizyjną, natomiast druga to standardowa kamera, dzięki której możemy rejestrować bardzo szczegółowy obraz o wysokiej rozdzielczości. Obie kamery posiadają zoom. Dron wyróżnia się kompaktową konstrukcją, niską wagą i bardzo dobrymi parametrami zasięgu. Wyposażony jest w dołączany megafon, który pozwala na przekazywanie komunikatów głosowych, a także w reflektor do oświetlenia pola pracy. Ilość akumulatorów i osprzęt ładujący zostały tak dobrane, aby zmaksymalizować ciągłość wykorzystania maszyny w powietrzu.

Innowacyjna technologia w ratownictwie staje się standardem, ułatwia i przyspiesza działania ratownicze. Dron sprawdził się już w boju podczas działań ratowniczych, przy poszukiwań osób zaginionych. Zastosowań sprzętu jest tak wiele, jak zdarzeń do których wyjeżdżamy. Dzięki transmisji na żywo przekazywanej na 32" telewizor, kierujący działaniami ratowniczymi może mieć stały podgląd na sytuację podczas pożaru, zarówno obiektów jak i w przestrzeni otwartej (np. pożar hali produkcyjnej lub pożar lasu). Dron świetnie sprawdził się także do dozorowania pogożeliska w trudnodostepnym terenie. Dzięki kompaktowym rozmiarom może być przewożony na każdym samochodzie ratowniczym, a uprawnienia operatora posiada na chwilę obecną 6 strażaków.

Zakup bezzałogowego statku powietrznego wraz z niezbędnym osprzętem został sfinansowany ze środków otrzymanych w ramach programu MSWiA, (za pośrednictwem KG PSP,) oraz tegorocznych dotacji Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu dla jednostek OSP z terenu powiatu, za co serdecznie dziękujemy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
2
22%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
2
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group