Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4674
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dron "wyłapał" wykroczenia

Czwartek, 11 maja 2023, 11:23
Autor: red
Wałbrzych: Dron "wyłapał" wykroczenia
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj nad ulicami naszego miasta zobaczyć można było bezzałogowy statek powietrzny. Policyjny dron obsługiwany przez wrocławskich funkcjonariuszy w rejonie przejścia dla pieszych na ul. Sikorskiego, w godzinach porannych wspierał działania wałbrzyskich policjantów w walce z nieodpowiedzialnymi kierującymi. Efekt porannej akcji to ponad 20 zarejestrowanych wykroczeń popełnionych przez tych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj nad jedną z głównych ulic centrum naszego miasta zobaczyć można było policyjnego drona. Dzięki jego wykorzystaniu mundurowi zarejestrowali wykroczenia polegające na niewłaściwym zachowaniu się kierujących przed i na przejściach dla pieszych.

Bezzałogowy statek powietrzny obsługiwało dwóch wrocławskich funkcjonariuszy. Jeden z nich odpowiadał za sterowanie dronem, a drugi kamerą. W sytuacji, kiedy z powietrza ujawnione zostało wykroczenie w ruchu drogowym, informację o tym otrzymywali znajdujący się na ul. Sikorskiego wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego, którzy mieli możliwość szybkiego wyciągnięcia konsekwencji wobec sprawców czynów zabronionych. Urządzenie wyposażone jest w 30-krotny zoom optyczny i 180-krotny zoom cyfrowy, co pozwoliło na rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego z dużej odległości.

Tylko w trakcie porannej części akcji, funkcjonariusze zarejestrowali 23 wykroczenia związane z nieprawidłowym przejeżdżaniem przez kierujących przejść dla pieszych. W ciągu całego dnia mundurowi odnotowali jednak łącznie 109 wykroczeń na terenie całego miasta i powiatu. Ponad 80 dotyczyło nadmiernej prędkości kierujących przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych. Dodatkowo 3 pieszych przechodziło przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Twoja reakcja na artykuł?

9
29%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
6%
Smuci
6
19%
Złości
13
42%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group