Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2740
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Druga edycja programu „Dobre pomysły zmieniają nasz świat”

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 8 lutego 2012, 15:18
Aktualizacja: 15:19
Autor: Sven
Fot. Sven
Czterdzieści organizacji pozarządowych, szkół i wspólnot samorządowych jest zainteresowanych udziałem w programie Toyoty. O funduszu mówili Piotr Sandomierski z Toyoty i Grzegorz Kruszyński z Fundacji Edukacji Europejskiej.

Celem funduszu Toyoty jest wspieranie realizacji ciekawych, innowacyjnych i oryginalnych projektów, które są podejmowane na rzecz środowiska naturalnego i społeczności lokalnej na terenie powiatu wałbrzyskiego zgodnie z hasłem „Dobre pomysły zmieniają nasz świat”.

Szansę na wsparcie maja projekty, które rozwiązują lokalne problemy, pozostawiają trwałe fizyczne zmiany w otoczeniu i podnoszą świadomość ekologiczną lokalnej społeczności. Ważnym czynnikiem jest zaangażowanie jak największej liczby partnerów w realizację projektu, łącznie z udziałem organizacyjnym, materialnym i finansowym. 10 % budżetu musi pochodzić z innych niż fundusz Toyoty źródeł.

W tym roku został rozszerzony zakres tematyczny konkursu. Już nie tylko ekologia, ale także edukacja techniczna i promocja zdrowia może być przedmiotem zgłaszanych projektów.

Całkowita pula funduszu wynosi w 2012 roku 45 tysięcy złotych. Maksymalne wsparcie jednego projektu może wynieść 10 tysięcy złotych. Wnioski można składać do 5 marca. Realizacja projektów przypada na okres od 1 kwietnia do 31 października 2012 roku.

Został także ogłoszony konkurs na „Najbardziej ekologiczną rodzinę”, w którym na zwycięzców czeka 5 tysięcy złotych na wyjazd w wybrane miejsce. Szczegóły konkursu i regulamin znajduje się tu: http://www.zielonywalbrzych.pl/index.php?id=9 .

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group