Poniedziałek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1871
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Wałbrzych: Druga tura unieważniona

Piątek, 29 kwietnia 2011, 13:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 maja 2011, 12:35
Autor: KO
Świdnica/Wałbrzych: Druga tura unieważniona
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Piotr Kruczkowski nie jest prezydentem Wałbrzycha, mandaty tracą też radni: Stefanos Ewangielu, Piotr Kwiatkowski, Jerzy Krzyżowski, Beata Mucha oraz Sylwester Bernatowicz – tak wynika z nieprawomocnego postanowienia I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Świdnicy. Powtórzone mają być wybory do rady miejskiej w okręgu nr 5 oraz druga tura wyborów prezydenckich.

Do trzech razy sztuka – protest wyborczy (nie w całości) został dziś przez świdnicki sąd uwzględniony. Sąd postanowił unieważnić wybory do rady miejskiej w okręgu nr 5 i wygasić mandaty radnych wybranych w tym okręgu. Protest dotyczący unieważnienia całości wyborów do rady miasta, a także do rady powiatu oraz pierwszej tury wyborów prezydenckich został oddalony. Ale sąd uwzględnił postulaty wnioskodawców odnośnie drugiej tury i postanowił unieważnić głosowanie z 5 grudnia. Piotr Kruczkowski traci mandat, wybory mają zostać powtórzone.

W ringu staną znów więc Piotr Kruczkowski i Mirosław Lubiński. Różnica między ich wynikiem w II turze wynosiła zaledwie 325 głosów. A Robert S., który zeznawał wczoraj, sam kupił 150-200 głosów. Sąd uwzględnił fakt, że takich „kupujących” głosy było więcej.

Wkrótce komentarze video zaraz po ogłoszeniu postanowienia świdnickiego sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (143) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group