Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4697
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Drugie podejście

Niedziela, 7 marca 2021, 6:46
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Drugie podejście
Fot. użyczone
Sylwia Dąbrowska, kandydatka na fotel burmistrza Boguszowa–Gorc, przybliżyła swoją osobę i opowiada o tym, jak chciałaby układać relacje z mieszkańcami. W wyborach samorządowych z 2018 roku przegrała w drugiej turze z Jackiem Cichurą. Po skutecznym referendum podjęła decyzję o ponownym ubieganiu się o fotel gospodarza miasta.

- Całe moje życie jestem związana z naszym miastem. Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Przez wiele lat prowadziłam w Boguszowie-Gorcach własną działalność gospodarczą - prezentuje swoje życie zawodowe Sylwia Dąbrowska. - Ośrodek Pomocy Społecznej w Boguszowie – Gorcach to czas aktywnej i sumiennej pracy na rzecz społeczności lokalnej, który z utęsknieniem wspominam. W latach 2014 – 2018 byłam radną, Przewodniczącą Rady Miejskiej Boguszowa-Gorc. Od lat pracuję w samorządzie. Suma doświadczeń zebranych w różnych instytucjach w ciągu tych wszystkich lat pozwala mi szerzej spojrzeć na problemy naszej gminy. Dziś potrzebujemy natychmiastowej zmiany! Chcę i potrafię to zrobić. Potrzebujemy dużych projektów, takich jak rewitalizacja miasta czy ograniczanie tzw. niskiej emisji. Wraz z radnymi, którzy również dziś zasiadają w Radzie Miejskiej Boguszowa -Gorc, współtworzyłam gminny program dotacyjny na wymianę tzw. „kopciuchów”. Był to dobry projekt, ale niestety dziś nie funkcjonuje on należycie i wymaga zmian. Potrzebujemy także działań tych „małych”, tzw. miękkich: dla dzieci, młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami.

Sylwia Dąbrowska przypomina o tym, że jest społecznikiem, współorganizatorką wielu miejskich wydarzeń, akcji charytatywnych oraz akcji społeczno – kulturalnych, na które z lokalnym stowarzyszeniem skutecznie pozyskiwała środki zewnętrzne (”Podwórkowe podróże dookoła świata”, „Folkowa Fiesta”, "Dni Różowej Wstążki”).
- Każdy kandydat obiecuje „oddanie władzy mieszkańcom”, ale nie każdy ma predyspozycje, by właściwie układać relacje z otoczeniem i współpracownikami. Uważam, że do tego niezbędne jest doświadczenie życiowe, pokora wobec swoich ograniczeń i odwaga, by proces zarządzania gminą uczynić przejrzystym i otwartym - kontynuuje Sylwia Dąbrowska.

Źródło: Sylwia Dąbrowska - kandydatka na Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc

Twoja reakcja na artykuł?

32
68%
Cieszy
5
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
7
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group