Czytających: 5295

Kraków: Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetek w tenisie ziemnym

Wtorek, 18 września 2012, 15:40
Aktualizacja: 15:41
W miniony weekend w całej Polsce rozgrywane były finały Drużynowych Mistrzostw Polski w poszczególnych kategoriach młodzieżowych w tenisie ziemnym.

MKS Szczawno Zdrój swoją reprezentację w składzie: Magdalena Kądzielewska, Paulina Gatner, Karolina Szmit, Aleksandra Rojek oraz kapitan Robert Kosiński wysłał do Krakowa w kategorii do lat 16. Ponieważ nasze zawodniczki były znacznie młodsze od przeciwniczek (Kądzielewska i Szmit – 13 lat, Rojek 14 lat, Gatner 15 lat) nasza drużyna nie miała szans na rozstawienie w tych zawodach.

W pierwszej rundzie turnieju MKS podejmował Return Radom, gdzie zawodniczką numer 1 jest Aleksandra Buczyńska, finalistka ostatniego turnieju im. Tomaszewskiego w Warszawie. MKS uległ 2:4, lecz warto wspomnieć, iż nasze grały w znacznym osłabieniu, gdyż poważnej kontuzji ramienia doznała Magda Kądzielewska. W rywalizacji o brązowy medal nasze zawodniczki pokonały reprezentację Radość Warszawa, lecz przegrały z drużyną gospodarzy Kt Grzegórzecki Kraków, ostatecznie zajmując 4. pozycję w całych rozgrywkach. Zważywszy na wiek dziewcząt taką lokatę należy potraktować jako duży sukces i mieć nadzieję, iż dziewczynom uda się za rok powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu, kiedy świętowały Mistrzostwo Polski do lat 14.