Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 1908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno Zdrój: Drzwi Otwarte w „Ceramiku”

Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 9:19
Aktualizacja: Wtorek, 8 kwietnia 2014, 11:07
Autor: red.
REGION, Szczawno Zdrój: Drzwi Otwarte w „Ceramiku”
Fot. Robert Bajek
4 kwietnia odbyły się Drzwi Otwarte w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej–Curie w Szczawnie–Zdroju – czyli w popularnym „Ceramiku”. Drzwi Otwarte zorganizowano, aby kandydaci z wałbrzyskich i powiatowych szkół gimnazjalnych mogli zapoznać się z placówką, ofertą kształcenia i zasadami panującymi w szkole.

W roku szkolnym 2014/2015 w szczawieńskim Zespole Szkół prowadzony będzie nabór do Liceum do klas: medycznej z promocją zdrowia, turystyczno-fotograficznej, muzyczno-aktorskiej i plastyczno-dekoratorskiej, natomiast do Technikum Zawodowego do klas: Technikum Ochrony Środowiska i Technikum Leśnego.

Szkoła posiada bardzo ciekawą ofertę edukacyjną. W klasie medycznej z promocją zdrowia organizowane są zimowe obozy narciarsko-ratownicze, zajęcia fitness, warsztaty kosmetyczne i wirażu, zajęcia z promocji zdrowia i dietetyki, zajęcia laboratoryjne z zakresu mikrobiologii, chemii, genetyki, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin medycznych i wycieczki przedmiotowe. W ramach tego kierunku działają również liczne koła zainteresowań – między innymi turystyczne i ekologiczne. Klasa turystyczno-fotograficzna to obozy wędrowne, rajdy edukacyjne PTTK, zajęcia survivalowe, warsztaty fotograficzne, wycieczki plenerowe a także koła zainteresowań. Klasa muzyczno-teatralna prowadzi zajęcia warsztatowe z aktorami sceny wałbrzyskiej, zajęcia z emisji głosu, wycieczki tematyczne na imprezy muzyczne, zapewnia też współpracę z Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, udział w wielu imprezach muzycznych na terenie Wałbrzycha i okolic, możliwość rozwijania zainteresowań muzycznych, naukę gry na instrumencie dętym od podstaw, wyjazdy do placówek kulturalnych na terenie Dolnego Śląska i realizację autorskiego przedsięwzięcia pod nazwą „Święto Ulicy” podczas Dni Szczawna-Zdroju. W klasie Technikum Ochrony Środowiska możliwy jest między innymi udział w wycieczkach i projektach w ramach Modernizacji i Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku, aktywny udział w zajęciach terenowych związanych z badaniem komponentów środowiska, udział w wycieczkach technologicznych mających korelację z nauczanym materiałem zawodowym.

Podczas Drzwi Otwartych młodzież odwiedzająca „Ceramika” miała możliwość poznania szkoły, zasad w niej panujących, grona pedagogicznego, zakresu przedmiotów i zajęć. Uczniowie „Ceramika” przygotowali z tej okazji wiele atrakcji, takich jak między innymi pokazy sztuk walki i survivalu, koncert orkiestry połączony z prezentacją poszczególnych instrumentów, pokazy tańca, stepowania, karaoke. Oprócz tego odbywały się przykładowe lekcje i wykłady, odwiedzająca szkołę młodzież mogła podziwiać liczne wystawy i prezentacje, oraz wziąć udział w ciekawych i efektownych doświadczeniach chemicznych. Uczniowie z „Ceramika” przygotowali też dla swoich młodszych kolegów poczęstunek.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group