Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2592
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drzwi Otwarte w I LO

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 15:24
Aktualizacja: 19:31
Autor: PAW
Fot. PAW
W sobotę w Zespole Szkół nr 1 w Wałbrzychu odbyły się Drzwi Otwarte.

Dzień rozpoczął się od spotkania z kandydatami do liceum. Spotkanie odbyło się w auli. Dyrektor Oksana Citak podała zebranym informacje dotyczące szkoły, przybliżyła osiągnięcia uczniów I LO w ostatnich latach, a także zaprezentowała wyniki egzaminów zewnętrznych. W ZS nr 1 w roku szkolnym 2012/2013 planowane są następujące profile klasowe: humanistyczno-językowy, matematyczno-fizyczny z informatyką, biologiczno-chemiczny z ekologią, dwujęzyczny oraz matematyczno-przyrodniczy.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wałbrzychu zaprezentowali program artystyczny – przedstawienie oparte na motywach sztuki Bernarda Shawa pt. „Pigmalion”, wzbogacone występami zespołu tanecznego oraz piosenkami wykonanymi w języku angielskim i języku francuskim oraz prezentacją multimedialną podkreślającą klimat sztuki.

Na zakończenie wręczone zostały nagrody dla finalistów i laureatów konkursów organizowanych przez ZS nr 1 – „Disce Puer”, „Szczęśliwa Trzynastka” oraz „Mały Poliglota”. Po rozdaniu nagród, zainteresowane osoby mogły zwiedzić szkołę, porozmawiać z nauczycielami w punktach konsultacyjnych, pooglądać wystawę prac plastycznych. Na sali gimnastycznej odbył się mecz koszykówki pomiędzy uczniami ZS nr 1 a absolwentami tej placówki.
- Była już na drzwiach otwartych w II LO oraz w III LO. Teraz przyszłam tutaj. Jeszcze ostatecznie nie zadecydowałam, gdzie będę starać się dostać – mówi Justyna, którą spotkaliśmy na Drzwiach Otwartych w ZS nr 1.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group