Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2713
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Duża drogowa inwestycja będzie realizowana w Czarnym Borze

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Środa, 4 października 2017, 11:54
Aktualizacja: 12:09
Autor: PAW
Fot. PAW
Do końca września przyszłego roku mają zakończyć się prace związane z remontem ulicy Głównej w Czarnym Borze na odcinku 1418 metrów oraz odcinku 148 metrów nawierzchni przy ulicy Wesołej.

Tegoroczny harmonogram robót zakłada przebudowę ulicy Wesołej od skrzyżowania z ulicą Główną do mostu na ulicy Wesołej. Na okres prac, które powinny zakończyć się do końca bieżącego roku, droga na remontowanym odcinku, została zamknięta dla ruchu. W przyszłym roku wykonany zostanie remont ulicy Głównej od skrzyżowania z drogą wojewódzką do skrzyżowania z ulicą Wałbrzyską w Czarnym Borze. Całkowity koszt inwestycji to 4 miliony 189 tys. zł. Środki na to zadanie w około 63 % pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach PROW na lata 2014-2020. Pozostałe środki pochodzić będą z budżetu gminy Czarny Bór oraz powiatu wałbrzyskiego. Wykonawcą prac jest Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry.
- To ważna inwestycja, bo wyprowadza transport samochodów ciężarowych z centrum wsi - mówi wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski. - Po zakończeniu inwestycji samochody ciężarowe będą jeździć obwodnicą Czarnego Boru i będą omijać centrum wsi.

Wójt Adam Górecki podkreśla, jak ważna dla mieszkańców sołectwa jest ta inwestycja.
- Przy tej ulicy znajdują się ważne dla gminy instytucje: urząd gminy, szkoła, kościół czy Biblioteka+Centrum Kultury - wymienia wójt. -
To kolejna wspólna inwestycja realizowana przez naszą gminę z powiatem wałbrzyskim.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 4-10-2017 21:43
Pierwsza sprawa, piękne zdjęcie Pana Wójta na tle największej Hańby Gminy tj. ko ntenerów dla "powodzian z roku 1997" - czyli getta patologii gminnej której nikt nie jest wstanie wysiedlić z centrum wsi. Po drugie... o jakim wyprowadzeniu transportu ciężkiego ze wsi mowa? Zgoda, ciężarówki z melafirem będą jeździć obwodnicą (jak ją w ogóle ktoś odbierze ^^), ale co z firmami transportowymi? Jedna z owych ma siedzibę na ul. Głównej a dziennie kursują do niej i z niej dziesiątku pojazdów. więc trochę realizmu. No chyba że wprowadzimy tonazówke, jeżeli tak to pełna zgoda i poparcie.
~Ela46 4-10-2017 23:04
tonażówka nic nie da tak jak teraz nieczynną obwodnicą prują tiry za zgodą wójta. A wójt się boi Romanika haha
~Mieszkaniec 5-10-2017 0:24
A kto ma ich rozliczać jak jest to w interesie mieszkańców? Niech sobie prują do woli, jak się banda politycznych prymitywów nie może dogadać. Wyborcy ich za to rozliczą w odpowiednim czasie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group