Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 5413
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Duża ilość interwencji

Środa, 4 stycznia 2023, 12:34
Aktualizacja: 12:58
Autor: red
Wałbrzych: Duża ilość interwencji
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Tydzień z życia wałbrzyskiej Straży Miejskiej. Przedstawiamy wybrane interwencje kończące stary rok i rozpoczynające nowy.

26.12.2022 - w godzinach porannych dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie o mężczyźnie śpiącym na ul. Chrobrego. Na miejsce został skierowany patrol. Funkcjonariusze ustalili, że jest to osoba bezdomna. Mężczyzna odmówił jakiejkolwiek pomocy. Strażnicy przekazali informację na temat schronisk dla osób bezdomnych oraz ogrzewalni. Teren ten pod kątem przebywania osób bezdomnych zlecono do kontroli dzielnicowemu. Należy pamiętać, by zgłaszać takie przypadki pod numer straży miejskiej 986 lub numer alarmowy 112, ponieważ w ten sposób można komuś uratować życie.

27.12.2022 - mieszkaniec naszego miasta poprosił o interwencję w stosunku do grupy młodzieży zachowującej się wulgarnie i zakłócającej spokój mieszkańcom budynku przy ul. Wrocławskiej. Na miejsce skierowano patrol, który nie zastał młodych osób.

28.12.2022 - dyżurny otrzymał zgłoszenie o przechylonym drzewie w Parku Sobieskiego od strony ul. Lotników. Wysłany na miejsce patrol ustalił, że drzewo się przewróciło prawdopodobnie przez silny wiatr. Zgłoszono zarządcy terenu.

29.12.2022 - Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o dużej ilości odpadów wyrzuconych z pojazdu ciężarowego przy ul. Moniuszki. Patrol skierowany na miejsce potwierdził zgłoszenie. Wśród odpadów znajdowały się również części pochodzące z rozbiórki pojazdów. Sprawa będzie dalej prowadzona przez straż miejską w celu ustalenia sprawcy wykroczenia. Przypominamy, by w takich sytuacjach przekazywać jak najwięcej informacji, a jeżeli jest możliwość zapisać numery rejestracyjne pojazdu, co znacznie skróci czas wykrycia sprawcy wykroczenia.

30.12.2022 - dyżurny otrzymał zgłoszenie o zastawieniu wjazdu do jednej z posesji przy ul. Zachodniej przez pojazd osobowy. Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili zgłoszenie, ustalili sprawcę wykroczenie, który został pouczony i przestawił pojazd.

31.12.2022 - dyżurny otrzymał zgłoszenie o martwym kocie lezącym na ul. Pl. Tuwima. Patrol potwierdził zgłoszenie, martwe zwierzę zostało zabrane przez specjalistyczną firmę.

01.01.2023 - w związku z odgłosem odpalanych fajerwerków, jak co roku dyżurny straży miejskiej otrzymywał liczne zgłoszenia o zaginionych psach. Tym razem zgłoszenie dotyczyło luźno biegającego psa wyglądem przypominającego rasę „owczarek kaukaski”. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie, zwierzę okazało się łagodne. Strażnicy zabezpieczyli psa i przekazali pod opiekę pracownikowi schroniska dla zwierząt.

Poza wyżej opisanymi czynnościami, strażnicy miejscy w tygodniu od 26 grudnia 2022 roku do 1 stycznia 2023 roku przyjęli 268 zgłoszeń.

Twoja reakcja na artykuł?

2
18%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
3
27%
Złości
4
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group