Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4381
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dwa ciekawe koncerty szykuje klub A'propos

Czwartek, 30 marca 2017, 6:44
Autor: red
Wałbrzych: Dwa ciekawe koncerty szykuje klub A'propos
Fot. organizatorzy
COCOTIER AKUSTYCZNIE – flamenco, gipsy, folk, czyli koncert wirtuozów gitary zaplanowano na piątek 31 marca, a w sobotę 1 kwietnia wystąpi Sebastian RIEDEL & CREE i odbędzie się pokaz tańców indiańskich.

31 marca 2017 godz. 20:00 - COCOTIER AKUSTYCZNIE - flamenco, gipsy, folk /koncert wirtuozów gitary/:

COCOTIER po francusku oznacza "palmę kokosową" lub "mieć palmę na punkcie czegoś". Jak twierdzą członkowie grupy, nazwa ta doskonale oddaje ich artystyczną pasję. Muzyka zespołu jest pełna emocji, wielobarwna, dynamiczna a zarazem delikatna i klimatyczna, utrzymana w stylu z pogranicza flamenco, gipsy, folku, latino i jazzu. W dorobku COCOTIER znajdują się 4 płyty: „Café Sanacja” (2001), „Ulica” (2007), „Fasolanka” (2009) i „Cocotier” (2011)

Założycielem grupy, jej gitarzystą oraz kompozytorem większości utworów jest ANDRZEJ KROŚNIAK, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, założyciel znanej w latach 90-tych formacji folkowej PEJZAŻ, obecnie także członek międzynarodowego projektu muzycznego OLEA. W repertuarze COCOTIER, obok coraz liczniejszych kompozycji lidera, znajdują się utwory: V. Amigo, R. Townera, Paco de Lucia , D. Millera i innych mistrzów gitary.

Podczas koncertu w Apropos z liderem Andrzejem Krośniakiem (gitara) zagrają: Arkadiusz Dec (gitara) oraz Mateusz Gremlowski (kontrabas).

Strona zespołu: www.cocotier.pl

Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu.

1 kwietnia 2017 godz. 20:00 - Sebastian RIEDEL & CREE i pokaz tańców indiańskich:

Gratka dla miłośników mocniejszego grania. Zespół Cree w wybornej formie z Sebastianem Riedlem na czele. A w trakcie koncertu na pewno usłyszymy kilka utworów z repertuaru grupy Dżem.
O zespole Cree wiemy w Wałbrzychu prawie wszystko, przypomnijmy może skąd pochodzi nazwa grupy. Jej pomysłodawcą był ojciec Sebastiana, Ryszard Riedel, którego fascynowała historia i życie Indian, i sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie. 

Przed koncertem zapraszamy na pokaz tańców indiańskich w wykonaniu grupy Rise of the Sun (Promienie Słońca) z Lubawki od 10 lat propaguje kulturę Indian Ameryki Północnej. Tancerzy można spotkać na arenach Pow Wow (Festiwalach Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej) zarówno w Polsce jak i w Czechach i Niemczech, gdzie zdobyli kilkadziesiąt nagród. Podczas występu będzie można zobaczyć pokaz tańców tradycyjnych i współczesnych: taniec tradycyjny męski, taniec koca, taniec fantazyjny męski, taniec trawy, taniec fantazyjny kobiet, taniec dzwoniącej sukni. Szefem zespołu jest Krzysztof Jawor.

Bilety: 35 zł do 28.02, 40 zł od 1.03 do 31.03, 45 zł w dniu koncertu

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group