Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 3461
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dwa oblicza bezdomności

Czwartek, 8 lutego 2018, 15:10
Aktualizacja: 16:12
Autor: red
Wałbrzych: Dwa oblicza bezdomności
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Któż z nas nie widział nietrzeźwej osoby śpiącej na klatce schodowej, na ławce, w zsypie? W większości przypadków są to bezdomni. Nie chcą skorzystać z żadnej oferowanej pomocy. W ośrodkach, gdzie mogą zamieszkać, panuje bezwzględna zasada abstynencji. Niestety, alkohol zazwyczaj wygrywa. Jednak nie wszyscy bezdomni skazują się na ten los.

Rodzinne Ogrody Działkowe „Podzamcze” w Wałbrzychu. Największy tego typu kompleks ogrodów w Polsce. Co kilka dni można tam spotkać strażników miejskich. Tym razem nie chodzi o kradzieże w altankach. Strażnicy sprawdzają, jak w czasie silnych mrozów dają sobie radę bezdomni mieszkający na terenie ogrodów.

Alicja i Krzysztof od czterech lat mieszkają w altance. Różne koleje losu sprawiły, że oboje stracili mieszkania. Poznali się i zamieszkali na działce Alicji. Nie mają stałych dochodów, ale jakoś sobie radzą. Dzisiaj strażnicy przynieśli im żywność. Niemal każdego dnia funkcjonariusze kontrolują takie miejsca. Oferują pomoc w umieszczeniu w ośrodkach dla bezdomnych, przewiezienie do ogrzewalni, dostarczają żywność, która pochodzi z Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej 2014-2020. Synoptycy przewidują, iż w najbliższych dniach temperatura będzie spadała w nocy nawet do -10º C.

Wszelkie informacje o osobach bezdomnych prosimy zgłaszać do dyżurnego Straży Miejskiej w Wałbrzychu pod numer telefonu 986.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group